Obrat o 180 stupňov: Prajný utorok, slovenské družiny mieria do osemfinále

Ilustračné fotoIlustračné foto

MALMÖ - Slovenské reprezentácie v stolnom tenise mužov i žien postúpili do osemfinále na ME družstiev vo švédskom Malmö. Obe obsadili vo svojich skupinách 2. priečku.

Slováci o postupe medzi šestnástku najlepších rozhodli hladkým utorkovým triumfom nad Holanďanmi 3:0 v H-skupine. Víťazstvá v zápase si pripísali Ľubomír Pištej, Jang Wang i Jakub Zelinka. Ženám zahral do kariet výsledok záverečného duelu E-skupiny Česko - Holandsko 3:0.

Oba tímy delí jeden úspešný triumf od postupu na majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v juhokórejskom Pusane. Svetový šampionát bude súčasťou klasifikačného procesu na OH 2024.

"Postupovú úlohu sme splnili, teraz si musíme počkať na výsledok žrebu osemfinále. Ľubo Pištej nezachytil začiatok a súper mu ušiel. Po pomalšom rozbehu však vyhral tretí set, dostal sa do pohody i rytmu a potom Van Oost nemal šancu.

Wang mohol vyhrať už 3:0, v závere prvého setu mu chýbala koncentrácia. Zelinka dobre začal, potom sa akoby trochu zľakol, ale koncovku predsa len zvládol a pridal rozhodujúci tretí bod. Má čo zlepšovať, ale pre jeho sebavedomie je to dôležitá výhra a pozitívny impulz," zhodnotil utorkový duel tréner mužskej reprezentácie SR Szilárd Csölle podľa oficiálnej stránky Slovenského stolnotenisového zväzu.