VIDEO Nekonečne dlhý set rozhodol: Naši susedia mieria do semifinále európskeho šampionátu

Poľskí volejbalistiPoľskí volejbalisti Zdroj: Profimedia

BARI - Domáci Taliani a volejbalisti Poľska skompletizovali semifinálovú štvoricu európskeho šampionátu.

Úradujúci svetoví šampióni pred svojimi fanúšikmi v Bari v päťsetovej bitke pretlačili Holanďanov s nahrávačom Wesselom Keeminkom, oporou českého Karlovarska. Lídri svetového rebríčka Poliaci porazili 3:1 srbský tím, ktorý ukončil v osemfinále púť českej reprezentácie. Taliansko sa vo štvrtok stretne v Ríme s Francúzskom, poľských reprezentantov čaká Slovinsko. Šampionát vyvrcholí v sobotu.

Taliani zvládli aj siedmy zápas na Eure a druhý päťsetový. V polovici prvého setu sa im zranil blokar Roberto Russo, boľavý členok už ho na palubovku nepustil. To možno mužstvo poznačilo a stratilo úvodný set 19:25. Potom sa ale domáci volejbalisti dostali do svojho strojového tempa, z ktorého zase vypadli až vo štvrtom sete, keď rapídne klesla ich úspešnosť v útoku. V rozhodujúcich chvíľach však opäť dominovali (15:12).

Poľskí volejbalisti si tiež udržali na Eure neporaziteľnosť. V koncovke síce stratili úvodný set, ale kľúčový tretí získali po maratónskom závere 36: 34. Celkovo sedemdesiatu rozohrávku ukončili blokom. Tých celkovo nazbierali 15, len v poslednom sete sedem, aj vďaka tomu štvrté dejstvo vyhrali už jasne 25:17. Srbský kouč Nikola Grbič tak doviedol vicemajstrov sveta k víťazstvu proti svojim krajanom.