Divoký záver zápasu gigantov: Dva góly po sebe a poriadna dráma do samého konca

Randal Kolo Muani zakončuje na bránuRandal Kolo Muani zakončuje na bránu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Futbalisti Nemecka triumfovali v prvom zápase po odvolaní trénera Hansiho Flicka. Pod dočasným vedením športového riaditeľa Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Rudiho Völlera zdolali v príprave Francúzsko 2:1 a prelomili päťzápasovú šnúru bez výhry.

Gólovo sa presadili Thomas Müller a Leroy Sané, za "Les Bleus" skorigoval výsledok z penalty Antoine Griezmann.

Víťazstvo si v škótskom Glasgowe pripísali Angličania, ktorí zdolali domácich 3:1. Dvojgólový náskok zabezpečili "Albiónu" v prvom polčase Phil Foden a Jude Bellingham. V 81. minúte spečatil výsledok kapitán Harry Kane. Anglický stopér Harry Maguire si dal vlastný gól.

Vo víťaznom ťažení pokračujú Japonci, ktorí nadviazali na triumf nad Nemeckom (4:1). V belgickom Genku triumfovali nad Tureckom 4:2, pričom minimálne štyri presné zásahy v jednom stretnutí strelili už štvrtýkrát v sérii.

Nemecko - Francúzsko 2:1 (1:0)
Góly: 4. Müller, 87. Sane - 89. Griezmann (z 11 m)

Senegal - Alžírsko 0:1 (0:0)
Gól: 64. Chaibi

Japonsko - Turecko 4:2 (3:1)
Góly: 28. a 36. Nakamura, 16. A. Ito, 78. J. Ito (z 11 m) - 44. Kabak, 61. Yildirim

Čína - Sýria 0:1 (0:0)
Gól: 59. Krouma

JAR - DR Kongo 1:0 (1:0)
Gól: 25. Foster

Kostarika - SAE 1:4 (0:3)
Góly: 64. Cascante - 16. a 53. Alghassani, 23. Canedo, 38. Salmeen

Katar - Rusko 1:1 (0:0)
Góly: 70. Alaa - 90. Soldatenkov