VIDEO Lúčil sa so slzami v očiach: Futbalový rekordman ukončil po 26 rokoch reprezentačnú kariéru

 Ildefons Lima (uprostred) sa rozlúčil s reprezentačnou kariérou Ildefons Lima (uprostred) sa rozlúčil s reprezentačnou kariérou Zdroj: SITA/AP/Jean-Christophe Bott/Keystone

SION - Po 26 rokoch a 137 zápasoch sa rozlúčil Ildefons Lima s dresom Andorry a ukončil tak najdlhšiu reprezentačnú kariéru vo futbalovej histórii. Naposledy nastúpil 43-ročný obranca za národný tím v utorkovom zápase európskej kvalifikácie proti Švajčiarsku v Sione.

"Bol som plný emócií. Vďačím za to aj skvelej atmosfére. Som veľmi hrdý na svoju kariéru, len ma mrzí výsledok," povedal Lima médiám po porážke so Švajčiarmi 0:3. Vybehol s kapitánskou páskou v základnej zostave, po 23 minútach sa pri striedaní lúčil so slzami v očiach.

Za reprezentáciu Lima prvýkrát nastúpil ako sedemnásťročný v júni 1997 v príprave proti Estónsku a pri prehre 1:4 strelil jediný gól svojho tímu. Už pred štyrmi rokmi prekonal rekord Ekvádorca Ivána Hurtada, ktorý obliekal dres národného mužstva 22 rokov a 143 dní.

Barcelonský rodák je zároveň andorrským najlepším strelcom s 11 gólmi. Na klubovej úrovni Lima pôsobil aj v Španielsku, Švajčiarsku, Grécku a Taliansku.

Viac o téme: Švajčiarsko Andorra Ildefons Lima
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Fodboldworld
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy