VIDEO Nehrajúci hrdina bol s nimi celý čas: Keď sa prebral z bezvedomia, tím dostal druhý dych

Srbskí fanúšikovia oslavujú na belehradskom hlavnom námestíSrbskí fanúšikovia oslavujú na belehradskom hlavnom námestí Zdroj: SITA/AP/Marko Drobnjakovič

BELEHRAD - Pri oslavách strieborného úspechu srbských basketbalistov na majstrovstvách sveta po utorkovom návrate do Belehradu nechýbal ani Boriša Simanič, ktorý počas turnaja prišiel o obličku.

Dvadsaťpäťročný pivot dorazil s tímom do srbskej metropoly po tom, čo bol prepustený z nemocnice v Manile, uviedla agentúra Reuters.

Simanič povedal rádiu Belehrad, že má od lekárov nariadený trojmesačný odpočinok a až potom sa ukáže, či bude schopný znovu hrať basketbal. Podľa ošetrujúceho tímu z kliniky vo filipínskom hlavnom meste je jeho návrat ku kariére možný. "Zatiaľ toho veľa neviem. Samozrejme, je možné, že budem ešte hrať. Viem len, že teraz tri mesiace nesmiem nič robiť," konštatoval.

Hráč Zaragozy skončil v manilskej nemocnici 30. augusta po zápase proti Južnému Sudánu, v ktorom inkasoval v podkošovom súboji ranu do bedrovej časti chrbta od Nuniho Omota. Podrobil sa naliehavej operácii poškodeného orgánu, ale kvôli komplikáciám podstúpil o štyri dni neskôr ďalší zákrok, pri ktorom mu lekári odobrali obličku.

Simanič odohral na turnaji v troch stretnutiach základnej skupinovej fázy 20 minút z pozície náhradníka a dal tri body. Vo zvyšku turnaja Srbi v priestore lavičky zakaždým vystavili jeho dres pretiahnutý cez stoličku a na šampionáte došli až do finále, v ktorom tesne podľahli Nemecku.

"Päť dní som bol prakticky v bezvedomí a keď sa mi prvýkrát podarilo dostať sa k telefónu, poslal som im správu a to im zdvihlo morálku. Ich víťazstvo znamenalo veľa aj pre mňa, takže sme sa tak nejako dopĺňali," povedal Simanič.

Zisk druhej medaily v samostatnej srbskej histórii, a znovu striebornej rovnako ako v roku 2014, vyvolal v krajine nadšenie. Do oficiálnych osláv v Belehrade sa navyše zapojil aj tenista Novak Djokovič, ktorý tiež v nedeľu štvrtýkrát ovládol US Open.

Na pódiu sa pred tisíckami priaznivcov objavila aj najväčšia súčasná basketbalová hviezda Srbska Nikola Jokič, ktorý v júni doviedol Denver k titulu v NBA, ale na šampionáte v Ázii sa rozhodol neštartovať. Naopak oslavy vynechal kapitán Srbov Bogdan Bogdanovič, ktorý sa podľa domácich médií nedlho predtým dozvedel o úmrtí strýka a zostal s rodinou.

Viac o téme: Novak Djokovič Srbsko Belehrad Nikola Jokič MS v basketbale mužov 2023 Boriša Simanič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/THE JOKER(S)
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy