Uplynul iba mesiac a už bijú na poplach: Situácia je vážna, futbal sa rúti do katastrofy

Alexander ČeferinAlexander Čeferin Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

LONDÝN - Percento zápasov, ktoré trvali viac ako 100 minút, v 20 najlepších európskych ligách sa viac ako zdvojnásobilo.

Úvodné kolá prebiehajúcej sezóny v porovnaní s minulou trvali dlhšie, keďže rozhodcovia po celom svete dodržiavajú nariadenie presnejšie sledovať stratený čas v dôsledku prestávok. Tie sú spôsobené napríklad oslavami gólov, či striedaniami.

Správa od Európskej futbalovej únie uvádza, že podiel zápasov trvácich 100 a viac minút medziročne vzrástol o vyše 43 percent v porovnaní s 20 percentami v celej minulej sezóne.

Šéf futbalových operácií Zvonimir Boban nedávno uviedol, že takéto predlžovanie škodí zdraviu hráčov. Generálny riaditeľ Asociácie profesionálnych futbalistov Maheta Molango dokonca v auguste varoval, že futbal sa "rúti do katastrofy", keďže sa neustále rozširuje aj počet zápasov.

UEFA uviedla, že až 139 zápasov v prvých dvoch kolách trvalo 100 a viac minút v porovnaní s 83 za toto obdobie v minulej sezóne. Priemerná dĺžka zápasu v úvode novej sezóny v top 20 ligách Európy je podľa UEFA 100,2 minút, vlani to bolo 97,7 minúty.

Viac o téme: UEFA Zvonimir Boban Alexander Čeferin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy