Nečakaný návrat do NHL? Dvere sú otvorené, Marián Hossa sa určite poteší

Marián Hossa oslavuje gól so spoluhráčom v drese AtlantyMarián Hossa oslavuje gól so spoluhráčom v drese Atlanty Zdroj: Profimedia

ATLANTA - Zástupca komisára NHL Bill Daly vyjadril nádej, že ak sa liga rozšíri o nový klub v Atlante, bude dosahovať lepšie výsledky ako jeho predchodcovia.

Atlanta Flames hrávala v NHL v rokoch 1972 až 1980, ale potom sa organizácia presťahovala do Calgary. Atlanta Thrashers hrala v lige v rokoch 1999 až 2011, klub sa neskôr presunul do Winnipegu a zmenil názov na Jets.

Komisár NHL Gary Bettman povedal, že expanzia nie je pre ligu momentálne prioritou. Hovorí sa však, že potenciálne vlastnícke skupiny chcú tím NHL v Atlante, alebo na jej predmestí. Uvažuje sa o mestách ako Alpharetta, alebo Forsyth County.

"Verím, že niektoré z problémov, ktorým sme v minulosti čelili v Atlante, sa dajú prekonať. Vďaka úspechu expanzií vo Vegas a Seattli chce viac ľudí vlastniť profesionálne hokejové tímy. Existujú potenciálne trhy, ktoré by mohli byť vhodné pre NHL, takže máme otvorené dvere.

Ak máte záujem a plán, príďte k nám a my to určite oceníme. Ak o to budú mať naši majitelia záujem, vieme to zrealizovať. V súčasnosti nie sú na tejto úrovni žiadne plány, ale situácia sa môže zmeniť.

Myslím, že časy a demografia trhu v Atlante sa dosť zmenili. V súčasnosti je v meste veľa veľkých podnikov. Keď sa pozriete na Braves (klub MLB z Atlanty - pozn), ich nový štadión je na výbornom mieste a pravidelne je vypredaný," citovala Dalyho stanica ESPN.

Viac o téme: NHL Bill Daly Atlanta Trashers
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy