Slovan opäť netrafil do čierneho: Tréner Weiss chcel posilu, nevyšlo to!

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili víťazne do nového ročníka Slovnaft Cupu. Vlaňajší finalista si zmeral sily so Svätým Jurom, ktorého zdolal jednoznačne 7:0.

Tréner majstrovského tímu z minulej sezóny Fortuna ligy Vladimír Weiss st. musel byť po zápase spokojný. Jeho mužstvo dokázalo zabrať aj bez veľkých ofenzívnych opôr a s ľahkosťou sa prebojovalo do 3. kola. 

"Naša povinnosť bola postúpiť ďalej. Máme preč piatich reprezentantov, traja hráči sú zranení, takže sme museli dohrávať s chlapcami z béčka. Chýbali nám chlapci najmä z ofenzívy," uviedol v reakcii tréner "belasých" pre RTVS

Zároveň na trávniku priznal, že Slovan čakajú naozaj krušné chvíle. Počas tohto víkendu odohrajú hráči z hlavného mesta derby proti Dunajskej Strede a už budúci štvrtok privítajú doma v rámci EKL faerský Klaksvík. 

"Liga bude ťažká, pohár rovnako. Za desať dní hráme štyri náročné zápasy. Chceli sme to a máme to. Musíme rozumne trénovať a ísť od zápasu k zápasu," dodal 58-ročný kouč.

V najbližších dňoch by sa mal do zostavy vrátiť aj zranený kapitán Vladimír Weiss ml: "Vlado už trénuje s mužstvom a je v plnej záťaži, ja verím, že sa dá dokopy behom týždňa a že bude k dispozícii."

Chcel získať hráča, nevyšlo to

Weiss st. prežíval horúce chvíle aj počas prestupového obdobia. Mužstvo sa v závere leta veľmi neposilnilo, čo je pred ťažkými zápasmi veľký výkričník. "Nevyšiel nám prestup v posledný možný deň. Doťahovali sme ho a mali sme to sľúbené, nakoniec sme sa nedohodli. Nebudem však uvádzať ani klub, ani hráča. Mali sme byť trošku pružnejší. Nevyšlo to," prezradil kormidelník Slovana. 

"Teraz po okne môžete zobrať iba hráčov bez zmluvy alebo amatérov. Na túto úroveň je ťažké po skončení obdobia zohnať hráča. Samozrejme, dá sa všetko ešte urobiť, ale mali sme byť bystrejší," povedal na záver Weiss st. s potmehúdskym úsmevom na tvári. 

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. ŠK Svätý Jur
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy