VIDEO totálne komickej penalty: Česko rieši ďalší podozrivý zápas v 3. lige

Na snímke futbaloví rozhodcovia - ilustračná fotoNa snímke futbaloví rozhodcovia - ilustračná foto Zdroj: Getty Images

HODONÍN - V súvislosti so stredajším podozrivým zápasom tretej futbalovej ligy MSFL medzi Hodonínom a Ostravou B boli z listiny vyradení rozhodcovia Vlastimil Ogrodník a delegát Milan Knecht.

O verdikte Komisie rozhodcov Riadiacej komisie pre Moravu informovala na svojom webe Futbalová asociácia ČR (FAČR), ktorá pripravuje trestné oznámenie. Prípadom sa bude zaoberať aj výkonný výbor FAČR na najbližšom zasadnutí.

Vymyslená penalta

Rozhodca Ogrodník v Hodoníne za bezgólového stavu v závere nastaveného času prvej polovice nariadil pre rezervu Baníku penaltu za potenciálne nafilmovaný pád v šestnástke. Pokutový kop v ôsmej minúte nastavenia premenil Jakub Drozd. Hostia po zmene strán pridali ďalšie dva góly a zvíťazili 3:0.

"Hoci asociácia ešte nemá k dispozícii podrobnú správu spoločnosti Sportradar, monitoruje zápas Hodonín - Baník Ostrava B v rámci svojho Integrity programu v súvislosti s informáciami o podozrivých stávkach," uviedla FAČR.

Nedávno sa riešil podobný škandál

Na konci augusta sa riešila podobná kauza v treťoligovej ČFL. Rozhodca Michal Paták v stretnutí medzi Admirou Praha a B-tímom Českých Budějovíc počas nezvyčajne dlhého nastavenia úvodnej polovice nariadil pokutový kop pre Admiru po tom, čo českobudějovický Jakub Parízek čisto obral o loptu domáceho záložníka Filipa Kouteckého.

Z penalty v 10. minúte nastavenia Miroslav Horák zvýšil na 2:0. Avizované pritom boli len tri nastavené minúty a rozhodca navyše do zápisu nesprávne uviedol, že gól padol v piatej minúte nastavenia. Admira nakoniec zvíťazila 2:1.

Komisia rozhodcov Riadiacej komisie pre Čechov vyradila Patáka z listiny. Počínanie bývalého prvoligového arbitra označila za sólovú akciu. Zároveň na neho podala podnet na disciplinárnu komisiu. Paták ihneď zareagoval žiadosťou o zrušenie členstva vo FAČR a na futbalovej pôde teda teraz nemôže byť potrestaný.

Domáci klub ponúkol Juhočechom, aby sa zápas odohral znova, Dynamo súhlasilo. Riadiaci orgán súťaže ale uviedol, že o prípadnom opakovaní duelu rozhodne neskôr až po zistení a preverení všetkých ďalších okolností.

Viac o téme: FK Hodonín FC Baník Ostrava B