Harry Maguire v otvorenej spovedi: Jeho matka posiela pravdovravný odkaz celému svetu

Harry Maguire Harry Maguire Zdroj: Profimedia

MANCHESTER - Anglický futbalista Harry Maguire uviedol, že sa dokáže vyrovnať s tlakom, ktorý naňho vyvíja futbalová verejnosť.

Tréner "Albiónu" Gareth Southgate zaobchádzanie s obrancom Manchestru United odsúdil a označil ho za absurdné.

Tridsaťročný stopér nastúpil v utorok na svoj 59. duel za národný tím. V stretnutí proti Škótsku (3:1) si však strelil vlastný gól, sarkastickému povzbudzovaniu škótskych fanúšikov čelil vždy, keď sa dotkol lopty. "Je to vtip. Nikdy som nezažil, aby sa k hráčovi správali tak, ako k nemu. Ani škótski fanúšikovia, ani naši komentátori, nech je to ktokoľvek," uviedol Southgate.

Strata dôvery od trénera United

Maguire síce na klubovej úrovni stratil dôveru trénera "červených diablov" Erika ten Haga, v reprezentácii ho však Southgate podržal. "Nepovedal by som, že som človek, ktorý zápasí s psychickým tlakom," povedal obranca United, ktorý sa správaniu škótskych fanúšikov smial.

"Za uplynulých pár rokov som toho veľa prežil a takmer štyri roky som bol kapitánom Manchestru United. Beriete na seba obrovskú zodpovednosť a všetko, čo s tým súvisí. To je veľa zlého aj dobrého. Bola to však obrovská česť, a samozrejme, je tu nepriateľské prostredie, ktoré stupňovalo na mňa tlak. Nepovedal by som, že som si na to zvykol, ale dokážem sa s tým vyrovnať."

Harry Maguire Galéria fotiek (2) Harry Maguire Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Maguire nastúpil v novom ligovom ročníku iba na 24 minút proti Arsenalu (1:3). V závere prestupového obdobia sa jeho meno skloňovalo s odchodom do West Hamu United, no prestup sa nakoniec neskompletizoval.

"Prvé štyri týždne boli ťažké, pretože sme hrali jeden zápas týždenne a tréner si ma nevybral. Teraz náš však čaká množstvo stretnutí a som si istý, že ich odohrám veľa," poznamenal do augusta tohto roka najdrahší obranca v histórii futbalu, ktorý prestúpil na Old Trafford v roku 2019 za 87 miliónov eur.

Rekordnú sumu prekonal pred prebiehajúcou sezónou Manchester City, ktorý zaplatil za Chorváta Joška Gvardiola nemeckému Lipsku 90 miliónov eur.

Reakcia a odkaz matky

Matka anglického stopéra na Instagrame uviedla, že urážky, ktoré jej syn dostáva, ďaleko presiahli futbal: "Keď ako mama vidím úroveň negatívnych a urážlivých komentárov, ktoré dostáva od niektorých fanúšikov, odborníkov a médií, je to hanebné a absolútne neprijateľné pre akúkoľvek oblasť života.

Bola som tam na tribúne ako obvykle, je neprijateľné, čo bolo vytvorené pre nič. Chápem, že vo svete futbalu sú vzostupy a pády, pozitívne aj negatívne veci, ale to, čo Harry dostáva, presahuje rámec futbalu.

Pre mňa nie je v poriadku vidieť ho prechádzať tým, čím prechádza. Nerád by som v budúcnosti videl, ako si týmto prechádzajú iní rodičia alebo hráči, najmä mladí chlapci a dievčatá, ktorí dnes prenikajú do rebríčka.

Harry má obrovské srdce a je to dobrá práca, je mentálne silný a dokáže to zvládnuť tak, ako to ostatní nezvládnu. Takéto zneužívanie neprajem nikomu."

Viac o téme: Anglicko Harry Maguire
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Fabrizio Romano, VIDEO: Twitter/@ GOD
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy