Tragický osud otĺkaného futbalového nešťastníka: Vyhlásenia na každú stranu a výkony nulové

Harry MaguireHarry Maguire Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

MANCHESTER - Obranca Harry Maguire v najnovšom rozhovore otvorene priznal, že jeho prestup do West Hamu stroskotal kvôli tomu, že sa nevedel dohodnúť s vedením Manchestru United. A to pravdepodobne na odstupnom.

Londýnski ´Kladivári´ na čele s manažérom Davidom Moyesom ponúkali za 30-ročného stopéra rovných 30 miliónov libier, pričom mu sľúbili kapitánsku pásku. Anglický reprezentant mal však od klubu z Old Trafford požadovať odstupné vo výške okolo 7 miliónov libier. Maguire údajne nechcel prísť o bonusy, ktoré sa týkali postupu ´Červených diablov´ do prestížnej Ligy majstrov.

"Prvé štyri týždne boli náročné, pretože sa hral jeden zápas za týždeň a manažér ma nevybral do zostavy. Prichádza však veľa zápasov a som si istý, že budem hrať viac. Ja chcem len hrať futbal,“ povedal Harry ohľadom ostrej kritiky na jeho adresu, ktorá vôbec neutícha.

"West Ham? Jednoducho sme sa nedohodli. Manchester United je šťastný, že som zostal, a ja som šťastný, že môžem bojovať o svoje miesto. Vždy, keď trénujem alebo hrám, odovzdám všetko,“ komentoval svoje zotrvanie Maguire.

V uplynulej sezóne odohral Maguire aj vinou zranenia len osem zápasov v základnej zostave a navyše prišiel o kapitánsku pásku. Do Manchestru prišiel v roku 2019 z Leicesteru za 80 miliónov libier ako vtedy najdrahší obranca sveta. Zmluvu s United má platnú do roku 2025.

Viac o téme: Manchester United Premier League Anglicko Harry Maguire
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy