Ultras po tomto kroku volali už dlhší čas: Sparta Praha ich prosby vypočula

Na snímke fanúšikovia AC Sparta PrahaNa snímke fanúšikovia AC Sparta Praha Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalová Sparta na svojom štadióne odstráni plot oddeľujúci priestory "kotla" od protiľahlej tribúny. Pražania informovali na svojich webových stránkach, že ohradu plánujú demontovať ku koncu októbra. Od zmeny si sľubujú zlepšenie atmosféry pri domácich zápasoch.

Po zrušení bariér okolo sektora ultras už dlhší čas volajú sparťanskí fanúšikovia. Letenský klub pred začiatkom tejto sezóny uviedol, že sa možným odstránením oplotenia na južnej tribúne bude zaoberať.

"Urobili sme bezpečnostnú analýzu, premysleli sme vec z hľadiska stavebných úprav a teraz už vieme, že sa môžeme pustiť do realizácie tohto kroku. Do konca októbra budú môcť kotol a protiľahlá (tribúna) fandiť ešte viac spoločne," uviedol generálny riaditeľ pražského klubu Tomáš Krivda.

Sparta tiež uviedla, že demontáž oplotenia nebude mať vplyv na počet miest v epet Aréne a všetky permanentky zostanú v platnosti.

Počas jarnej časti minulého ročníka Slavia s šéfom Jaroslavom Tvrdíkom iniciovala debatu o zlepšení podmienok pre hosťujúcich fanúšikov a Ligová futbalová asociácia (LFA) zriadila špeciálnu pracovnú skupinu. Niekoľko prvoligových klubov potom na štadiónoch čiastočne odstránilo pletivo či siete pred sektormi hostí.

Viac o téme: AC Sparta Praha
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/AC Sparta Praha
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy