Prišiel, videl, zahviezdil: Zverenec Craiga Ramsayho zažil veľkolepý český začiatok

Alex Tamáši v drese slovenskej reprezentácieAlex Tamáši v drese slovenskej reprezentácie Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

BRNO - Slovenský útočník Alex Tamáši sa uviedol v premiére v českej extralige gólom a asistenciou a pomohol k jednoznačnému víťazstvu Hradca Králové v Brne nad Kometou 4:0. Dvadsaťpäťročný účastník posledných dvoch majstrovstiev sveta si tak patrične vychutnal súťažný debut v drese Mountfieldu po letnom presune z Banskej Bystrice.

"Je to fajn pre psychiku. Na svoje body som sa vôbec nesústredil, skôr som sa snažil plniť pokyny trénera a systémové veci. Myslím si, že body vyplynuli z našej systémovej hry. V príprave sme doladili detaily, ale s chlapcami už sa poznáme a som rád, že nám to tam padá,“ povedal Tamášovi po stretnutí novinárom.

Východočesi vyhrali už v generálke vo Viedni nad tamojšími Capitals 7:0, teraz kraľovali aj v Brne. "Nedá sa to úplne porovnávať, bola tam týždenná prestávka a tento zápas bol náročnejší, navyše oveľa viac bolel. V tretej tretine sme trochu mysleli aj na čisté konto pre gólmana, ale nechceli sme len brániť. Keď sa tím stiahne, často urobí drobné chyby a dostane gól," podotkol Tamáši a spomenul nulu Patrika Bartošáka.

Bol rád za svoj premiérový gól aj asistenciu. "Nepredstavoval som si ani v najlepšom sne, že by to mohlo takto dopadnúť. Som rád, že som mal takú premiéru, ale hlavne že sme prvý zápas dotiahli do víťazného konca. Mám pripravený puk do vitríny, dám si ho vedľa toho z prípravy, s ktorým som strelil prvý gól za Hradec. Toto bude pre mňa veľmi drahé stretnutie, ale nevadí," usmieval sa Tamášovi

Výška výhry podľa neho zodpovedala tomu, že Mountfield nepoľavil. "Myslím si, že to vyplýva zo systému, ktorý hráme. Snažíme sa stále korčuľovať, napádať, tlačiť sa do brány a strieľať zo všetkých pozícií. Len tak môžete dať gól, keď to budete skúšať," pripojil Tamáši.

Zo slovenskej extraligy sa vydal na prvý zahraničný angažmán a českú súťaž spoznáva. "Je to rýchlejšia liga ako na Slovensku a povedal by som, že aj systémovo viac prepracovaná. Ale ako ste hovorili, ťažko hodnotiť po prvom zápase. Uvidíme, ako budú hrať ostatné tímy," dodal Tamáši.

Viac o téme: Mountfield HK Alex Tamaši
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy