Žltá dortmundská armáda má rada trháky: Patový stav rozlúsknutý v hodine dvanástej

Donyell Malen a jeho gólové oslavyDonyell Malen a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Tom Weller/DPA

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund si pripísali vo štvrtom zápase novej sezóny Bundesligy druhé víťazstvo. Na ihrisku Freiburgu uspeli v sobotu 4:2.

"Žlto-čierni" mali za sebou dve remízy a nechýbalo veľa, aby zostali bez plného bodového zisku aj do tretice. V nadstavenom čase prvého polčasu inkasovali dva góly a do šatní išli za stavu 1:2.

Lenže v závere druhého polčasu dokázali využiť početnú výhodu na ihrisku a dostať sa do vedenia. Víťazný gól na 3:2 dal v 88. minúte stopér Mats Hummels, pre ktorého to bol druhý gól v stretnutí. V úplnom závere ešte prikrášlil skóre Marco Reus.

Bero s Bochumom sa výhry nedočkal

Bochum v zostave aj s Matúšom Berom remizoval doma s Frankurtom 1:1 a stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne. Bochum prehrával od 57. min, keď Eintrachtu vyšiel rýchly protiútok, na ktorého konci bol Eric Dina Ebimbe. O vyrovnanie sa postaral v 74. min Kevin Stöger z pokutového kopu a domácim zariadil tretí bod za sebou i v sezóne.

Tretiu výhru v ročníku zaznamenal Stuttgart a to na pôde Mainzu 3:1. O všetky góly hostí sa postaral guinejský útočník Serhou Guirassy.

Bundesliga - 4. kolo:

VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0)
Góly: 74. Stöger (z 11 m) - 57. Dina Ebimbe
/M. Bero (Bochum) odohral celý duel/

1. FC Kolín - TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (0:2)
Góly: 61. Selke - 1. Kramarič, 28. Grillitsch, 52. Beier, ČK: 90.+1. Carstensen (Kolín) po 2. ŽK

FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 1:3 (0:0)
Góly: 70. Barreiro - 56., 84. a 90.+7. Guirassy

RB Lipsko - FC Augsburg 3:0 (3:0)
Góly: 7. Simons, 11. Openda, 27. Raum

SC Freiburg - Borussia Dortmund 2:4 (2:1)
Góly: 45.+2. Höler, 45.+6. Höfler - 11. a 88. Hummels, 60. Malen, 90.+2. Reus, ČK: 82. Höfler (Freiburg)

VfL Wolfsburg - 1. FC Union Berlín 2:1 (2:1)
Góly: 12. Wind, 30. Mähle - 28. Gosens

Viac o téme: Borussia Dortmund SC Freiburg VFL Bochum Matúš Bero