VIDEO Fantázia, ako to robia? Český tenis si môže schuti zakričať silné a hlasné hurá

Barbora Krejčíková - víťazka turnaja WTA 500 v San DieguBarbora Krejčíková - víťazka turnaja WTA 500 v San Diegu Zdroj: SITA/AP/Gregory Bull

SAN DIEGO - Češka Barbora Krejčíková si podmanila turnaj v americkom San Diegu.

Nasadená štvorka zdolala najprv vo finále dvojhry domácu Sofiu Keninovú 6:4, 2:6, 6:4 a získala siedmy titul na okruhu WTA a druhý tento rok. Potom dvadsaťsedemročná tenistka z Ivančic uspela aj vo štvorhre, v ktorej s Katarínou Siniakovou porazili domáci pár Danielle Collinsová, Coco Vandewegheová 6:1 a 6:4.

Krejčíková triumfovala vo dvojhre po necelých siedmich mesiacoch, naposledy uspela vo februári v Dubaji. Do turnaja v San Diegu pritom vstupovala so sériou štyroch porážok, vyhrala však všetky štyri stretnutia. Deväťdesiattri hráčku sveta Keninovú prehrala vo finále po dvoch hodinách štyridsiatich minútach. Zaznamenala tiež 11 es.

Krejčíková získala double na jednom turnaji druhýkrát. Pred dvoma rokmi to dokázala na grandslamovom Roland Garros, kde uspela aj po boku Siniakovej. Vo svetovom rebríčku sa posunie na desiate miesto. V top ten tak doplní krajanku Markétu Vondroušovú (6.) a Karolínu Muchovú (8.).

Barbora Krejčíková - víťazka Galéria fotiek (14) Barbora Krejčíková s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/AP/Gregory Bull

Brnenská rodáčka Krejčíková, ktorá od júla laborovala so zranením členku, vyradila v San Diegu postupne Ukrajinku Anhelinu Kalininovú, Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiaovú či Američanku Collinsovú. Vo finále s Keninovou získala prvý set vďaka lepšie zvládnutej koncovke, súperku trikrát brejkla. V druhom sete sa Keninová na servise zlepšila, odvrátila päť brejkbalov a naopak Krejčíková jej dvakrát vzala servis.

Rozhodol tak tretí set, v ktorom si obe držali servis až do samotného záveru. Krejčíková najskôr odvrátila za stavu 4:4 štyri brejkbaly a vzápätí využila v desiatej hre pri servise súperky druhý mečbal. Česká tenistka porazila o tri roky mladšiu Keninovú aj v druhom vzájomnom zápase.

Krejčíková potom korunovala úspešný týždeň vo štvorhre so Siniakovou. Víťazky tohtoročného Australian Open ukončili v San Diegu neúspešné obdobie, pretože vyhrali len tri zo siedmich posledných stretnutí. Nasadené jednotky nestratili na turnaji ani set a porazili Collinsovú a Vandewegheovú za 67 minút. Tridsaťjedenročná Vandewegheová zohrala posledný zápas kariéry.

Bývalá svetová deviatka Vandeweghe má dva singlové a štyri deblové tituly na okruhu WTA. Vo štvorhre vyhrala US Open v roku 2018, o rok predtým bola aj v semifinále dvojhry na Australian Open a US Open. V roku 2017 tiež triumfovala vo Fed Cupe.

dvojhra - finále:
Barbora Krejčíková (ČR-4) - Sofia Keninová (USA) 6:4, 2:6, 6:4

štvorhra - finále:
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-1) - CoCo Vandewegheová, Danielle Collinsová (USA) 6:1, 6:4

Viac o téme: Barbora Krejčíková Sofia Keninová WTA 500 San Diego
  • Zdroj: TASR, ČTK