VIDEO Vážna nehoda spravila škrt v plánoch: Pilot F1 nemohol ísť hlavou proti múru

Monopost Lancea Strolla po kvalifikačnej nehodeMonopost Lancea Strolla po kvalifikačnej nehode Zdroj: SITA/AP/Pool/Caroline Chia

SINGAPUR - Kanadský pretekár Lance Stroll vynechá Veľkú cenu Singapuru motoristickej formuly 1 v dôsledku havárie v sobotňajšej kvalifikácii.

Jazdec Astonu Martin cíti podľa šéfa tímu Mika Kracka dôsledky silného nárazu. Strolla nemôže na štartovom rošte nahradiť brazílsky rezervný pilot Felipe Drugovich, keďže Kanaďan štartoval v kvalifikácii. Tím tak bude mať v pretekoch len Španiela Fernanda Alonsa.

Dvadsaťštyriročný Stroll stratil kontrolu nad svojím monopostom na obrubníku pred poslednou zákrutou mestského okruhu v Marina Bay. K havárii došlo počas jeho záverečného pokusu v Q1, pilot figuroval na poslednom mieste a bojoval o miesto medzi najlepšou pätnástkou a postup do druhej časti kvalifikácie. Z vraku svojho Astonu odkráčal po vlastných a veľké zranenie neodhalila podľa informácií DPA ani následná lekárska prehliadka.

Stroll figuruje na deviatom mieste celkového poradia s 47 bodmi, dvojnásobný šampión Alonso ich má 170 a patrí mu tretia priečka za pilotmi dominantného Red Bullu.

Viac o téme: VC Singapuru Lance Stroll Aston Martin
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/@ScrewderiaF1, Twitter/Formula 1
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy