Weiss naznačil možný koniec v Slovane: Úprimný odkaz Kmotríkovi, hráčom i nespokojným fanúšikom

Na snímke tréner mužstva ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tlačovej konferencieNa snímke tréner mužstva ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovan Bratislava zaznamenal počas uplynulého víkendu prvú ligovú prehru v tejto sezóne. Zverenci DAC manažéra Adriána Guľu porazili úradujúceho majstra 3:1.

DAC si pripísal tretiu výhru v ročníku a v neúplnej tabuľke je priebežne piaty, Slovan za ním zaostáva na šiestej priečke o tri body s dvoma zápasmi k dobru. Fanúšikovia belasého tábora začínajú byť z celkového diania frustrovaní a nespokojní.

Kritika sa stupňuje od prehry 6:2 v odvete v odvete play-off Európskej ligy proti Arisu Limassol. To dali najavo aj v spomínanom šlágri na pôde Dunajskej Stredy, v ktorom niektorí fanúšikovia Slovana odchádzali zo štadióna ešte pred koncom zápasu. Na tieto problémy reagoval Vladimír Weiss st. po samotnom zápase.

"To musí zhodnotiť klub, majiteľ. Ja som tréner. Ja robím futbal aj pre tých 20-tisíc, ktorí chodia s deťmi. Vážim si týchto chlapcov, že nás chodia povzbudzovať, ale toto by nemali robiť. Keď si fanúšik, tak fandíš aj keď je zle a nedarí sa. Sú to mladí chlapci a chápem ich emóciu, ale viac sa k tomu vyjadrovať nebudem.

Bohužiaľ, stalo sa to už druhýkrát. Je to reakcia na niečo, ale myslím si, že nie správna. Aj keď fanúšik má vždy svoj názor. Kúpi si lístok a môže ho vysloviť. Ja sa tu nedržím, netlačil som sa sem. Majiteľ ma požiadal, aby som pomohol, pretože tu nebolo niečo v poriadku. To, čo robím, nech zvážia ľudia, novinári, klub, majiteľ, ale nie 16-ročné deti," uviedol na adresu belasého tábora samotný tréner Slovana, ktorý sa neskôr za tieto slová ospravednil.

"Bol to výborný ligový zápas, žiaľ, s nie dobrým koncom pre nás. Keď prehráte, nemôžete byť spokojní. Dunajská Streda vyhrala zaslúžene, dala 3 góly, my len jeden. Vieme hrať aj lepšie, musíme byť vpredu nebezpečnejší. Góly padajú po chybách, to si musíme analyzovať.

Liga sa pre nás prakticky len začala. To sa dá ešte napraviť, so mnou, alebo s niekým iným. Mám rád tento klub, ale keď to nepôjde, odídem. Musíme hrať lepšie, už vo štvrtok máme šancu na reparát. Niektoré veci nie sú náhodou, niektoré sa dajú ešte zlepšiť," dodal kriticky Weiss st., ktorý naznačil, že pokiaľ sa situácia v klube nezlepší, zváži svoje ďalšie pôsobenie v Slovane.

Viac o téme: Slovensko ŠK Slovan Bratislava FK DAC 1904 Dunajská Streda Vladimír Weiss st. Niké liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy