Ohavné a neprípustné zverstvo: Fanúšikovia súpera sa zbláznili a futbalistovi priali smrť!

Mason Greenwood v drese Getafe CFMason Greenwood v drese Getafe CF Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Anglický útočník Mason Greenwood, ktorý bol vo februári oslobodený od obvinenia z pokusu o znásilnenie, sa vrátil po 20 mesiacoch k futbalu a čelil nenávistným pokrikom fanúšikov súpera.

Dvadsaťjedenročný hráč v nedeľu debutoval v drese Getafe, kam prišiel, na ročné hosťovanie z Manchestru United a hŕstka priaznivcov Pamplony naňho pokrikovala, nech zomrie. Kouč hostí Jagoba Arrasate ich správanie odsúdil, tréner madridského celku José Bordalás chválil Greenwooda.

Greenwood naskočil do zápasu v 77. minúte a čoskoro nato vybojoval rohový kop, po ktorom dal Nemanja Maksimovič hlavičkou víťazný gól na 3:2.

"Príjemne nás prekvapil," povedal kouč Bordalás o Greenwoodovom výkone po zápase. "Pomohol nám v útoku aj v obrane. Stále s ním pracujeme, pretože niekoľko mesiacov nehral. Neponáhľame sa. Povedal by som, že dnešok pre neho bol výnimočný a bolo pre neho zadosťučinením, že zase hral futbal. To je to, čo futbalisti chcú," uviedol tréner Getafe.

Greenwood, ktorý má za sebou jeden štart za anglickú seniorskú reprezentáciu, bol vlani v októbri obžalovaný z pokusu o znásilnenie, nátlakové správanie a napadnutie. Vo februári bolo jeho stíhanie zastavené. Greenwood, ktorý hral za United od šiestich rokov, uznal, že sa dopustil chýb. Obvinenie z pokusu o znásilnenie však popiera. V Getafe dostal šancu na reštart kariéry, aj keď španielska organizácia bojujúca proti domácemu násiliu proti tomu protestovala.

Bordalás zdôraznil, že novú posilu hodnotí iba po športovej stránke. "Je to skvelý hráč. Máme z neho radosť. Integroval sa dobre, ak vezmeme do úvahy, aký krátky čas tu je," uviedol.

Viac o téme: Getafe CF Mason Greenwood
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy