Mladíci zo Slovenska vyčíňali v Litve: Výnimočná skúsenosť vo viac ako 75-ročnej histórii klubu

Víťazná fotografia tímu MBA Prievidza U12Víťazná fotografia tímu MBA Prievidza U12 Zdroj: Facebook/PDBASKET

BRATISLAVA - Basketbalová krajina Litva (mužská reprezentácia obsadila na nedávno skončených MS 6.miesto) organizovala v závere minulého týždňa tradičný turnaj Kaunas cup.

Po prvýkrát sa na ňom zúčastnil aj slovenský zástupca, družstvo MBA Prievidza U12. Išlo o historicky prvý let prievidzského mládežníckeho družstva vo viac ako 75-ročnej histórii basketbalu v meste. Mladíci z Prievidze cestovali na turnaj skromne, konfrontovať sa s basketbalovou špičkou a získať nové skúsenosti. Veď ich súpermi boli okrem troch klubov z Litvy aj dva lotyšské a dva poľské tímy.

"Úprimne, neviem, čo môžeme očakávať, ale budem spokojný, ak skončíme na tomto turnaji s pozitívnou bilanciou. Litva a Lotyšsko patria k svetovej špičke (zápas o 5.miesto na nedávno skončených MS) a na predošlom európskom šampionáte zas výborne hralo Poľsko, ktoré skončilo štvrté. Ide o basketbalové krajiny a sme radi, že si môžeme zmerať sily s najlepšími, lebo len to posunie našich hráčov ďalej," povedal pred odletom do Kaunasu tréner družstva Marek Bulík.

Družstvo z nebasketbalovej krajiny ukázalo, že basketbal je u nás stále populárnejší a rastie nám generácia, o ktorej ešte budeme počuť. Celým turnajom prešlo bez zaváhania, najskôr porazilo v základnej skupine KM Tornado 49:32, lotyšský celok RezekneEzerzeme 58:34 a do tretice poľský MKS Radom Piotrówka 72:23. V semifinále si poradilo s ďalším litovským celkom KM Vilniaus 53:32.

Očakávalo sa, že ich finálovým súperom bude slávny Žalgiris Kaunas, ale ten nezvládol semifinále s organizátorom turnaja KM Tornado. Vo finále tak došlo k odvete z úvodného duelu a bolo sa na čo pozerať. Po vyrovnanom úvode sa mladí Prievidžania dostali do vedenia a postupne si vytvorili pohodlný náskok, ktorý kontrolovali až do záveru stretnutia a zvíťazili 71:58.

Aby toho nebolo málo, víťazom streleckej súťaže Three point shootcontest sa stal Matej Richter, ktorý bol zároveň vybraný aj medzi najlepších hráčov turnaja.

Viac o téme: Slovensko Litva Marek Bulík Kaunas cup MBA Prievidza U12
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy