FOTO Tatar cíti, že v Colorade bude ako ryba vo vode: Jeho slová potešia všetkých fanúšikov

Tomáš Tatar na tréningu v tíme Colorado AvalancheTomáš Tatar na tréningu v tíme Colorado Avalanche Zdroj: Twitter/Colorado Avalanche

DENVER - Dlhé leto, cez ktoré netrpezlivo čakal a vyberal. Tomáš Tatar sa na radosť slovenských fanúšikov dočkal novej zmluvy v NHL a pred pár dňami spečatil svoj odchod do Colorada Avalanche.

Víťaz ankety Hokejista roka 2022 prežil naozaj náročné obdobie. Po skončení pôsobenia v mladom tíme New Jersey si musel hľadať nový klub. Všetci očakávali, že skúsený forward podpíše zmluvu hneď po otvorení prestupového okna s voľnými hráčmi, to sa však nestalo.

Dlhé týždne v neistote iba pridávali na špekuláciách, že nová zmluva nebude viacročná, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Aj keď samotný Tatar očakával kontrakt na minimálne dve sezóny, krátko pred začiatkom nového ročníka musel poľaviť zo svojich nárokov a uskromniť sa aj s pokračovaním na jeden rok. Počas neho si zarobí 1,5 milióna amerických dolárov.

Na snímke hokejista Tomáš Galéria fotiek (5) Tomáš Tatar s ocenením pre víťaza ankety Hokejista roka 2022 Zdroj: TASR/Jakub Kotian

"Som rád, že budem pôsobiť v Colorade. Mal som viacero ponúk, nebudem teraz už o nich hovoriť, ale dôkladne som si to zvážil a rozhodol som sa podľa srdca," uviedol krátko po podpise zmluvy pre Nový Čas.

V mužstve z mesta Denver nebude prvým Slovákom. V minulosti tu zanechali stopu najmä Peter Šťastný (ten pôsobil ešte v tíme Québec Nordiques, v predchodcovi Avalanche), nebohý Marek Svatoš a brankár Peter Budaj. Aktuálne v klube zo štátu Colorado pôsobí aj slovenský skaut a bývalý reprezentant Miroslav Zálešák.

Ten bol prvým človekom, s ktorým Tatar pred podpisom zmluvy komunikoval. "Hovoril som s Mirom Zálešákom, neskôr aj s trénerom Jaredom Bednarom. Pomyslel som si, že je to skvelá príležitosť. Bol som nadšený od prvého dňa, ako som dostal telefonát. Chvíľu trvalo, kým sa všetko dalo dokopy, som však veľmi šťastný s týmto rozhodnutím. Už dokážem aj cítiť víťaznú mentalitu, ktorá je tu a som super napumpovaný, že sa môžem pripojiť k tejto organizácii," uviedol Tatar pre zámorský portál Denver Gazette.

Môj pohľad bol iný, všetko som prehodnocoval

Colorado si vybral z dôvodu, že tím okolo zraneného kapitána Gabriela Landeskoga patrí posledné roky vždy medzi favoritom na celkové prvenstvo. Tatarovi v zbierke chýba hokejový grál menom Stanley Cup a dúfa, že ak sa tretíkrát dostane do finále, získa ho. Predtým mu to dvakrát nevyšlo v Montreale a Vegas.

"Po čase začnete o všetkom premýšľať a všetko prehodnocovať. Môj pohľad na situáciu začal byť úplne iný. Snažil som sa nájsť tím, ktorý má veľký potenciál. Myslím si, že Colorado ho má," uviedol 32-ročný útočník, pre ktorého budú "lavíny" už piatym pôsobiskom v najlepšej lige sveta.

Komunikovať s hráčmi začal okamžite po príchode do klubu. Skúseného útočníka v lige už poznajú a v Colorade sa stretne aj dvomi bývalými spoluhráčmi. S Arturrim Lehkonenom pôsobil v Montreale a s Milesom Woodom spoločne hrali za New Jersey. "S niekoľkými hráčmi som komunikoval aj pred podpisom zmluvy. Bolo príjemné mať v organizácii aj známe tváre," dodal Tatar.

Čaká ho nabitá konkurencia

Momentálne sa odchovanec dubnického hokeja nachádza v Spojených štátoch amerických, kde naplno trénuje s tímom pred začiatkom oficiálneho kempu, ktorý sa začne vo štvrtok 21. septembra.

"Je pre mňa veľmi prínosné, že môžem korčuľovať už pred začiatkom kempu. Vidím, že chlapci sú v skvelej forme, a robia všetko preto, aby boli pripravení. Veľmi mi pomohlo vidieť ich na ľade, rozprávať sa s nimi a vybudovať si puto ako spoluhráč. Užívam si to," doplnil Tatar, ktorý svoju rolu v tíme zatiaľ necháva na trénerov.

Tomáš Tatar na tréningu Galéria fotiek (5) Tomáš Tatar pred štartom novej sezóny na tréningu v Colorade Zdroj: Twitter/Colorado Avalanche

V nabitom útoku Avalanche bude ťažké sa presadiť, čo si plne uvedomuje: "Chcem len pomôcť. Mojím cieľom je urobiť všetko pre to, aby som organizácii pomohol dosiahnuť svoj cieľ."

Hokejista s prezývkou "Tuna" sa v posledných dňoch, podobne ako jeho krajan Juraj Slafkovský, zúčastnil charitatívneho golfového turnaja. Obdobné aktivity patria medzi predsezóne povinnosti hokejistov v NHL. "Nie som najlepší, ale dokážem hrať. Som si istý, že je tu veľa hráčov, ktorí sú lepší ako ja," okomentoval s úsmevom svoje golfové schopnosti Tatar.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: NHL Tomáš Tatar Colorado Avalanche Jared Bednar
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy