Kráľ šprintu uzatvára nádhernú etapu života: Jacobs vyšiel von s nečakaným priznaním

Úradujúci olympijský šampión Marcell Jacobs z Talianska sa teší po triumfe vo finále stovkyÚradujúci olympijský šampión Marcell Jacobs z Talianska sa teší po triumfe vo finále stovky Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

RÍM - Olympijský víťaz v behu na 100 metrov Marcell Jacobs necelý rok pred olympiádou v Paríži ukončil spoluprácu s trénerom Paolom Camossim, ktorý ho doviedol na šprintérsky vrchol. Povedal to talianskemu denníku Gazzetta dello Sport.

Dvadsaťosemročný taliansky šprintér teraz hľadá novú tréningovú skupinu. "Potrebujem totálnu zmenu, aj kvôli motivácii. Chcem trénovať na novom mieste, nájsť atlétov, s ktorými by som trénoval a ktorí by ma tlačili a pomohli mi v tých najnáročnejších okamihoch zimnej prípravy," povedal Jacobs.

Ocenil, čo pre neho jeho bývalý kouč urobil. "Napísali sme spoločne históriu atletiky, taliansku aj svetovú. Prežili sme spolu veľmi silné okamihy, ale v živote sú rôzne cykly a dospeli sme k záveru, že je čas, aby sa naše cesty rozdelili," povedal.

Jacobs sa narodil v Texase americkému otcovi, s ktorým sa ale nestýka. S talianskou matkou sa presťahoval na Apeninský polostrov a na olympiáde v Tokiu šokoval víťazstvom na stovke. Potom pomohol talianskemu kvartetu ešte k zlatu v štafete.

Určite opustí Rím, možno aj Taliansko

Predvlaňajšiu olympijskú formu hľadá márne, aj keď sa stal vlani halovým majstrom sveta na 60 metrov a európskym šampiónom na stovke. Jeho kariéru sprevádzajú rôzne zranenia, predovšetkým svalové problémy. Na augustových majstrovstvách sveta v Budapešti vypadol v semifinále.

Zatiaľ nevie, kde a s kým bude trénovať, ale určite opustí Rím a možno aj Taliansko. "Hľadám cestu, ktorá by mi umožnila zostať v perfektnej fyzickej kondícii, s cvičením mobility, strečingu a prevencie, aby som sa vyhol problémom. Je to nový začiatok nájsť Marcella z Tokia," povedal.

Ak by sa mu vtedajšia forma vrátila, mohol by znova bojovať o medaily. "Keď som zdravý, dokážem behať rýchlo. Nikto na posledných dvoch majstrovstvách sveta nebežal rýchlejšie ako mojich 9,80 z Tokia," dodal šprintér, ktorý sa tento rok nedostal pod desať sekúnd.

Viac o téme: Marcell Jacobs Paolo Camossi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy