Zaslúži si hýčkanie a opateru: V lige sa našli lepšie platení hráči, klub okamžite konal

Hviezda ligy amerického futbalu NFL Patrick MahomesHviezda ligy amerického futbalu NFL Patrick Mahomes Zdroj: SITA/AP/Phelan M. Ebenhack

KANSAS CITY - Hviezda ligy amerického futbalu NFL Patrick Mahomes sa od svojho klubu Kansas City Chiefs dočkal vylepšenia súčasného lukratívneho kontraktu a v nadchádzajúcich štyroch rokoch si zarobí 210,6 milióna dolárov.

Tím úradujúcich šampiónov a čerstvo dvadsaťosemročný quarterback sa podľa ESPN dohodli na úprave podmienok doterajšej zmluvy po tom, čo sa Mahomes postupne prepadol až na ôsme miesto medzi najlepšie platenými rozohrávačmi ligy. Jeho ročný príjem v nadchádzajúcom období bude nanovo predstavovať 52,65 milióna dolárov. O úprave zmluvy informoval server hráčov agent Adam Schefter.

Doteraz mal Mahomes na základe pôvodnej desaťročnej zmluvy istých 45 miliónov dolárov ročne. Od jej uzavretia v roku 2020 sa ale pomery v lige zmenili. Suma 450 miliónov dolárov za desať rokov síce stále znamená rekord podľa celkovej sumy, ale mnoho konkurentov medzitým získalo kontrakty s vyšším ročným príjmom.

Na špici rebríčka sa nedávno dostal rozohrávač Cincinnati Joe Burrow s 55 miliónmi dolárov. Pred Mahomesom figurovali podľa systému Spotrac aj Justin Herbert z Los Angeles Chargers (52,5), Lamar Jackson z Baltimore (52), Jalen Hurts z Philadelphie (51), Russell Wilson z Denveru (48,5), Kyler Murray z Arizony ( 46,1) a Deshaun Watson z Clevelandu (46).

Podľa ESPN znamenajú nové podmienky Mahomesovho angažmán rekordný kontrakt pre štvorročné obdobie. Klub a quarterback, ktorý tento rok priviedol Chiefs k zisku druhého Super Bowlu a bol druhýkrát vyhlásený za najužitočnejšieho hráča NFL, sa tiež predbežne dohodli na ďalšom prehodnotení zmluvy po sezóne 2026.

Viac o téme: NFL Kansas City Chiefs Patrick Mahomes
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy