Mourinho nemal zľutovanie, aj on sa pričinil: Vedenie klubu stratilo trpezlivosť a konalo

José Mourinho a Paolo Zanetti (vpravo) pred zápasom svojich tímovJosé Mourinho a Paolo Zanetti (vpravo) pred zápasom svojich tímov Zdroj: SITA/Paola Garbuio/LaPresse via AP

EMPOLI - Prvým odvolaným trénerom v talianskej lige sa stal Paolo Zanetti, pod ktorého vedením futbalisti Empoli v doterajších štyroch kolách nezískali bod a nestrelili gól.

Klub štyridsaťročného kouča a celý jeho tím odvolal dva dni po debakli 0:7 na ihrisku AS Rím. Informoval o tom na svojom webe. Podľa médií Zanettiho nahradí Aurelio Andreazzoli, ktorý už v minulosti toskánske mužstvo trikrát viedol.

Šesťdesiatdeväťročný Andreazzoli v sezóne 2017/18 doviedol Empoli do prvej ligy, po odvolaní v novembri 2018 sa na jar ďalšieho roka na lavičku krátko vrátil. Chvíľu potom viedol ešte Janov a sezónu 2021/22 znovu strávil v Empoli, ale nebola mu predĺžená zmluva a nahradil ho Zanetti. Andreazzoli viedol druholigovú Ternanu.

Teraz tím Empoli prevzal na poslednom mieste Serie A so skóre 0:12. Obnovený debut ho čaká v nedeľnom domácom dueli s Interom Miláno.

Viac o téme: Taliansko Serie A Empoli FC Paolo Zanetti
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy