Inkasovali gól od bývalého hráča Trenčína: Manchester City sa spamätal po šokujúcom prvom polčase

Aleksandar Dragovič a Erling Haaland v súbojiAleksandar Dragovič a Erling Haaland v súboji Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v prvom zápase skupinovej fázy Ligy majstrov nad CZ Belehrad 3:1, aj keď po polčase šokujúco prehrávali.

V prvom polčase zápas s Crvenou Zvezdou podľa predpokladov "Citizens" jasne dominovali, no ich šance vychytal brankár hostí Glazer a Haaland trafil iba do brvna. V nadstavenom čase prišiel šok. Ivanič vysunul do brejku bývalého hráča Trenčína Osmana Bukariho, ten si postrážil ofsajd a z vôbec prvej strely svojho tímu otvoril skóre.

Osman Bukari strieľa gól Galéria fotiek (12) Útočník CZ Belehrad Osman Bukari strieľa gól Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Vyrovnanie ale prišlo okamžite po zmene strán vďaka Alvarezovi a City rozhodlo ďalšími dvoma gólmi.

Lipsko vyhrávalo už po troch minútach

V G-skupine potvrdili hráči RB Lipsko pozíciu favorita a na pôde Young Boys Bern zvíťazili 3:1. Favorit z Lipska sa ujal vedenia už v 3. minúte, keď si Simakian nabehol pri rohu na bližšiu žrď a hlavou prekonal brankára. Hostia boli strelecky aktívnejší aj v ďalších minútach, ale po polhodine hry sa Elia dostal na hranici šestnástky ku strele a vyrovnal - 1:1. Po zmene strán však nemecký tím ešte vystupňoval tlak a vyťažili z neho góly Schlagera a Šeška.

G-skupina:
Young Boys Bern - RB Lipsko 1:3 (1:1)
Góly: 33. Elia - 3. Simakan, 74. Schlager, 90.+2 Šeško. Rozhodoval: Jorgji (Alb.)

Manchester City - CZ Belehrad 3:1 (0:1)
Góly: 47. a 60. Alvarez, 73. Rodri - 45. Bukari

1. RB Lipsko       1 1 0 0 3:1 3
    Manchester City 1 1 0 0 3:1 3
3. CZ Belehrad     1 0 0 1 1:3 0
    Young Boys Bern 1 0 0 1 1:3 0