Dychberúca paľba, nový rekord, ale mizerná koncovka: Manchester City spálil aj nemožné

Gólová radosť hráčov Manchestru CityGólová radosť hráčov Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola ocenil svoj tím za domáci obrat v úvodnom kole Ligy majstrov proti Crvenej Zvezde Belehrad (3:1).

Podľa päťdesiatdvaročného španielskeho kouča sa ale úradujúci šampióni milionárskej súťaže musia v ďalších zápasoch zlepšiť v koncovke. "Citizens" po prvom polčase prehrávali po góle Osmana Bukariho, po zmene strán ale zariadili otočku dvoma gólmi Julian Álvarez a jedným presným zásahom Rodri.

"Po zisku treble musíme aj sami sebe dokázať, že sme ozajstní šampióni. Máme čo zlepšovať, ale takýto obrat je veľké pozitívum," citovala Guardiolu agentúra Reuters.

Julián Álvarez ďakujem fanúšikom Galéria fotiek (9) Julian Álvarez ďakuje fanúšikom za podporu Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Víťazi minulého ročníka Ligy majstrov, Premier League a Anglického pohára si vytvárali miestami drvivú prevahu. Za úvodné dejstvo vyslali 22 streleckých pokusov, čo je v Lige majstrov najviac za prvý polčas od začiatku merania. Celkovo prestrieľali srbských šampiónov 37:3.

Neboli sme schopní skórovať

"Hrali sme naozaj dobre, ale neboli sme schopní skórovať. Ani neviem, koľko sme v posledných zápasoch spálili vyložených šancí," podotkol Guardiola.

Po štvrtýkrát za sebou sa v Lige majstrov nepresadil nórsky kanonier Erling Haaland, s 12 zásahmi najlepší strelec minulého ročníka. Tentokrát ho zastúpil kolega z útoku Álvarez.

"Má úplne všetko. Dáva góly, má asistencie, na ihrisku bojuje. Pozícia pod Erlingom mu sedí, pre súpera je neustálou hrozbou," pochválil Guardiola argentínskeho útočníka.

Manchester City zvládol siedmy súťažný zápas za sebou. V ďalšom kole Ligy majstrov ho čaká repríza posledného osemfinále na ihrisku Lipska. Crvena Zvezda nastúpi doma proti Bernu.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Liga majstrov FK Crvena zvezda Rodri Erling Haaland Julian Alvarez