VIDEO Trnava to pred náročnou skúškou nevzdáva: Vieme zdolať aj silnejšie mužstvá

Na snímke tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík Na snímke tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

RAZGRAD - Futbalisti Spartaka Trnava chcú zabojovať o čo najlepšie výsledky v Európskej konferenčnej lige, no pred štvrtkovým súbojom 1. kola H-skupiny tlak necítia. Zisk troch bodov sa viac očakáva od domáceho Razgradu, ktorý bude v pozícii favorita.

Ludogorec vybojoval v Bulharsku majstrovský titul v uplynulých dvanástich sezónach a tréner Michal Gašparík dobre pozná aj terajšiu silu súpera, hoci mu v tabuľke domácej súťaže aktuálne patrí až 7. priečka.

"Všetci poznáme odpoveď na otázku, kto je favorit duelu. Je to Ludogorec. V prebiehajúcom ročníku EKL sme však už narazili na ťažkých súperov a dokázali sme sa kvalifikovať do skupiny," pripomenul kouč Spartaka na tlačovej konferencii v Razgrade.

VIDEO: Tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík: Ludogorec má veľkú kvalitu

Okrem bulharského šampióna budú súpermi Trnavčanov v skupine ešte Fenerbahce Istanbul a dánsky FC Nordsjaelland.

"Čaká nás vo štvrtok náročný súper, ktorého kvalita je veľmi vysoká. Chceme sa však pobiť o čo najlepšie výsledky a favoritom skúsiť pobrať čo najviac bodov. Uvidíme, ako to bude v skupine vyzerať," doplnil Gašparík.

Spartak nastúpi v EKL ako úspešný obhajca triumfu v Slovenskom pohári. Vybudoval si tak aj u súperov povesť mužstva, ktoré dokáže uspieť v dôležitých dueloch, hoci neokupuje popredné priečky v lige.

"Je pravda, že sa vieme pripraviť na súpera. Keď hráči v daný deň majú formu, vieme zdolať aj silnejšie mužstvá. To sa nám darilo v domácom pohári i v európskych súťažiach," pripustil Gašparík.

Nebude to nič jednoduché

Najväčšie skúsenosti s bulharským futbalom v drese Trnavy má Roman Procházka, ktorý bol v rokoch 2012 až 2018 kmeňový hráč Levski Sofia:

"Teším sa, že som opäť v Bulharsku. Odkedy som odišiel z Levski, tak som tu nebol. Celkom ma potešilo, že sme dostali súpera z Bulharska. Vieme, aký súper nás čaká, nebude to nič jednoduché."

VIDEO: Sebastián Kóša pred 1. zápasom skupiny EKL s Ludogorec Razgrad

Balkánske kluby sú známe aj fanatickou podporou fanúšikov, no skúsený 34-ročný stredopoliar Spartaka prezradil, že v Razgrade búrlivú atmosféru očakávať nemožno.

"Diváci zaplnia štadión, no nikdy to tu nebola divočina. O atmosféru sa tu väčšinou starajú fanúšikovia hostí. Nie je to v Bulharsku obľúbené mužstvo. Prišlo akoby odnikadiaľ a začalo vyhrávať tituly. Razgrad narušil hegemóniu mužstiev ako sú Levski, či CSKA Sofia. Majitelia to tu zobrali do svojich rúk a vytvorili silný tím. Dokážu zaplatiť výborných hráčov a aj ich umne predávať," prezradil Procházka.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Roman Procházka Ludogorec Razgrad Michal Gašparík Sebastán Kóša
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy