Favorit na titul prvýkrát zlyhal: Chýbal kúsok, Sparta mala väčšie šťastie

Slovenský obranca Peter Čerešňák v službách PardubícSlovenský obranca Peter Čerešňák v službách Pardubíc Zdroj: Profimedia

PRAHA - Len do tretieho kola vydržala neporaziteľnosť hlavného favorita na zlato v českej hokejovej extralige.

Pardubickí hokejisti sa v šlágri so Spartou museli napokon skloniť pred domácimi Pražanmi, ktorým vyšli lepšie nájazdy. Slovenský obranca Peter Čerešňák novinárom povedal, že sparťania boli šťastnejší.

"Myslím, že remíza po základnej hracej dobe bola zaslúžená. Šance boli na oboch stranách, bod berieme, aj keď je to škoda, pretože sme chceli viac a siahli sme po všetkých troch bodoch. Dostali sme gól v power play domácich tridsať sekúnd pred koncom, potom rozhodli nájazdy, v ktorých boli domáci šťastnejší. To už je lotéria. Tak možno nabudúce," povedal Čerešňák.

Veľmi vydarený bol v podaní jeho tímu obrat na štarte tretej tretiny z 1:2 na 3:2 v rozpätí necelej minúty. "Začali sme robiť tie veci, ktoré vychádzajú. Žiadny zázrak sa nekonal, len sme to nechceli veľmi skomplikovať a prestali vymýšľať. A v podstate hneď v prvých dvoch striedaniach sa to podarilo," uviedol Čerešňák.

Fanúšikovia si nadávali, ale to k tomu patrí

Onedlho prišiel dokonca jasot všetkých v pardubických farbách v domnení, že David Cienciala zvýšil už na 4:2, lenže ako sa ukázalo, bol predčasný. Puk po jeho strele zazvonil na hornú tyčku a od nej sa odrazil ešte do pravej tyče za chrbtom brakára Jozefa Kořenára.

"Všetci sme boli v tom, že to bol gól a odrazilo sa to od brvna za bránkovú čiaru, ale zjavne to tak asi nebolo. Nedá sa nič robiť," mrzelo Čerešňáka.

Kouč Václav Varaďa si želal do extraligovej sezóny efektivitu v presilovkách, tie však zatiaľ jeho mužstvu nefungujú ideálne. "V prvých dvoch zápasoch sme ich zahrali dobre a boli tam šance, len sme z toho nedali góly. Dnes nám to tam trošku haprovalo. Samozrejme, chceme si tým pomôcť, že premeníme presilovku. Je to rovnako dôležité ako ubrániť oslabeniu, rozhoduje to zápasy," povedal Čerešňák.

Aj vďaka príchodu mnohých ľudí z Pardubíc sa hralo v skvelej atmosfére pred vyše 10-tisíc divákmi. "Bolo tu veľa našich fanúšikov, ale aj tých domácich. Prekrikovali sa, nadávali si, to k tomu patrí. Toto sú zápasy, pre ktoré hokej hráte. Dúfam, že naši fanúšikovia mali aj napriek prehre zo zápasu radosť. Nabudúce už snáď pre nich vyhráme," želal si Čerešňák.

Aj keď išlo o súboj favoritov na extraligové zlato, v príprave na zápas sa tým pre Pardubice nič nemenilo. "Proti každému súperovi do toho ideme úplne rovnako. Na Spartu bola príprava rovnaká ako v predchádzajúcich kolách na Litvínov a Kladno," konštatoval Čerešňák.

Viac o téme: Peter Čerešňák HC Sparta Praha Matej Paulovič HC Dynamo Pardubice
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy