Príde štipľavá reakcia? Šéf Tottenhamu prilial olej do ohňa: Mourinho a Conte boli omyl

Manažér Tottenhamu José MourinhoManažér Tottenhamu José Mourinho Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

LONDÝN - Predseda futbalového Tottenhamu Daniel Levy priznal, že angažovanie trénerov Josého Mourinha a Antonia Conteho bola chyba. Podľa agentúry Reuters to vyhlásil na stretnutí s fanúšikmi.

Mourinho viedol londýnsky tím v rokoch 2019 až 2021, kedy nahradil obľúbeného Mauricia Pochettina. Conte pôsobil na lavičke Hotspur v rokoch 2021 až 2023. Obaja prišli pomôcť Tottenhamu ukončiť čakanie na prvú trofej od roku 2008, ani jeden to však nedokázal.

"Nechal som sa ovplyvniť tlakom od nespokojných fanúšikov a možno aj od niektorých hráčov. Že musíme míňať, aby sme vyhrávali a že musíme mať veľké meno na lavičke," povedal Levy.

"S Mauriciom sme mali k trofeji veľmi blízko, prežili sme krásne časy. Ale nepodarilo sa, a tak sme zmenili stratégiu a stavili na veľké mená. Urobili sme to dvakrát a z chýb sme sa poučili," dodal.

Od tohtoročného júna vedie Tottenham Ange Postecoglou, s ktorým sa klub podľa Levyho vrátil ku koreňom. "Conte s Mourinhom sú skvelí tréneri, ale asi nie pre náš klub," uviedol.

"Nie na to, čo chceme a akým štýlom chceme hrať. A pokiaľ to znamená, že nám cesta bude trvať o niečo dlhšie, tak je to v poriadku. Preto si myslím, že príchod Angeho bolo jediné správne riešenie," pridal.

Minimálne vstup do novej sezóny anglickej ligy mu dáva za pravdu. Tottenham je po piatich kolách s 13 bodmi druhý a jeho jedinou stratou je remíza 2:2 s Brentfordom. Na vedúceho obhajcu titulu Manchester City stráca dva body.

Viac o téme: Antonio Conte José Mourinho Tottenham Hotspur Mauricio Pochettino Daniel Levy
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy