Kruté vytriezvenie po sľubnej príprave: Česká hokejová bašta so Slovákmi hľadá odpovede

Kristián Pospíšil v službách Komety BrnoKristián Pospíšil v službách Komety Brno Zdroj: Profimedia

BRNO - Na prvé body v hokejovej extralige po troch kolách stále čaká brnenská Kometa, ktorá dnes prehrala na svojom ľade s Litvínovom 2:3.

Podľa slovenského reprezentanta v jej drese Kristiána Pospíšila chýba zatiaľ tímu väčšia individuálna zodpovednosť a všetkých tak čaká ešte množstvo práce. Autor jedného dnešného gólu a jednej gólovej nahrávky ale verí, že Brno sa zdvihne a začne vyhrávať.

"Keď sa prehráva, robíme všetko, aby sme to zmenili, tieto tri zápasy nám ukázali, že je pred nami ešte veľa práce," povedal Kristián Pospíšil novinárom po dnešnom zápase.

Po zhodných porážkach 0:4 doma s Hradcom av Karlových Varoch dnes Kometa predviedla predsa len zlepšený výkon, ale na body proti dobre pripravenému súperovi to nestačilo. "Chýbala nám väčšia zodpovednosť. A to platilo nielen dnes, ale aj vo všetkých doterajších zápasoch. Keby sme toto odstránili, mali by sme nejaké body," myslí si dvadsaťsedemročný útočník.

Táto charakteristika sedí ako ušitá aj na Pospíšila, ktorého chyba v rozohrávke sa podpísala pod tretí gól Litvínova, ktorý prakticky tento duel rozhodol. "Chyboval som, viem to, ich hráč mi vypichol puk, prečíslenie bolo na svete a bol z toho gól. Našťastie, odčinil som to a som rád, že som aspoň dal ten gól na 2:3," konštatoval.

Dnes nastúpil Pospíšil v prvom útoku vedľa Lukáša Cingeľa a Stevea Mosesa, ale zásadnú úlohu tomu neprisudzoval. "Nepozerám sa na papier, v ktorom lajne som, je to úplne jedno. Tento tím má štyri vyrovnané rady, ktoré môžu góly dávať a tiež im zabraňovať," povedal.

Pre Brno je nulový štart do extraligového ročníka krutým vytriezvením po celkom vydarenej príprave. "Je to hokej, všetci chceme vyhrávať. Verím, že každý z nás dá tímu maximum. Do ďalšieho zápasu musíme pridať zodpovednosť a za seba sa už nepozerať. Tento tím má kvalitu na to, aby vyhrával zápasy a vrátil sa na víťaznú vlnu. Prehry ja neznášam," zakončil Pospíšil.

Štvrtý pokus o prvé extraligové body bude mať Kometa v nedeľu na ľade Mladej Boleslavi.

Viac o téme: Lukáš Cingel HC Kometa Brno HC Verva Litvínov Kristián Pospíšil
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy