Slovinsko oslavuje titul majstra Európy, najlepší Slovák skončil mimo top 10

Anže Ravbar Anže Ravbar Zdroj: Profimedia

COL DU VAM - Slovinský cyklista Anže Ravbar sa stal majstrom Európy v kategórii juniorov.

V sobotných pretekoch 111 km dlhej etapy s finišom v holandskom Col du Vam triumfoval v čase 2:38:50 h. Zo slovenských reprezentantov sa najlepšie umiestnil Samuel Novák, ktorý skončil na 11. mieste.

Holandská cyklistka Mischa Bredewoldová zvíťazila v sobotňajších pretekoch elite v cestnej cyklistike na domácich ME. Na 129,1 km trati dosiahla čas 3:04:12 h a vyhrala s trojsekundovým náskokom pred krajankou a obhajkyňou zlata Lorenou Wiebesovou, tretia skončila úradujúca majsterka sveta Lotte Kopecká. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Výsledky - ME v cestnej cyklistike:
juniori (Drijber - Col du Vam, 111 km): 1. Anže Ravbar (Slovin.) 2:38:50 h, 2. Matys Grisel (Fr.), 3. Žak Eržen (Slovin.) obaja +1 s,... 11. Samuel Novák +4, 31. Matthias Schwarzbacher +12, 43. Richard Riška +19, 56. Simon Gottstein +40, 73. Dominik Dunár +4:15 min, 81. Juraj Vrbík (všetci SR) +5:13

preteky elite žien (Meppel - Wijster, 129,6 km): 1. Mischa Bredewoldová 3:04:12 hod, 2. Lorena Wiebesová (obe Hol.), 3. Lotte Kopecká (Belg.) obe +3 s

Viac o téme: Anže Ravbar Samuel Novák