Slovenskému duu to nevyšlo: Mintálová a Gonšenica v kajak krose o medaily nebojovali

Eliška MintálováEliška Mintálová Zdroj: TASR/Jakub Kotian

LEE VALLEY - Kimberley Woodsová získala titul majsterky sveta v kajak krose na MS vo vodnom slalome v britskom Lee Valley. Domáca pretekárka zdolala vo finále Camille Prigentovú z Francúzska a Evu Terceljovú zo Slovinska. Medzi mužmi triumfoval Woodsovej krajan Joseph Clarke pred Francúzmi Borisom Neveuom a Benjaminom Reniom.

Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová ukončila svoju jazdu vo štvrťfinále, v prvom kole vyraďovačky skončila Zuzana Paňková. Soňa Stanovská nepostúpila z kvalifikácie. V mužskej kategórii sa do vyraďovacej časti prebojoval Adam Gonšenica, ktorý skončil v osemfinále. Jakub Grigar a Martin Halčin v kvalifikácii neuspeli. Do vyraďovacích súbojov postúpilo 20 najrýchlejších lodí a ďalších dvanásť pretekárov z krajín v redukovanom poradí, ktoré nie sú v top 20.

Kajak kros bola posledná disciplína na šampionáte v Lee Valley. Slovensko na MS vybojovalo štyri olympijské miestenky, v Paríži tak bude mať zastúpenie v mužskej i ženskej súťaži v C1 a K1.

V novej olympijskej disciplíne kajak kros môžu v Paríži štartovať všetci športovci, ktorí sa kvalifikujú vo vodnom slalome bez nutnosti ďalšej kvalifikácie. Každá krajina môže na štart postaviť dvoch mužov a dve ženy. Špecialisti na túto disciplínu budú mať k dispozícii kvalifikáciu v roku 2024 na Svetovom pohári v Prahe, kde budú k dispozícii už len tri miestenky pre mužov a tri miestenky pre ženy.

kajak kros finále:

ženy: 1. Kimberley Woodsová (V. Brit.), 2. Camille Prigentová (Fr.), 3. Eva Terceljová (Slov.), 4. Emma Vuittonová (Fr.)

muži: 1. Joseph Clarke (V. Brit.), 2. Boris Neveu (Fr.), 3. Benjamin Renia (Fr.), 4. Martin Dougoud (Švaj.)

Viac o téme: Eliška Mintálová Adam Gonšenica Zuzana Paňková