Európsky pohár EHF: Michalovčanky postúpili cez Banja Luku do tretieho kola

Hráčky MŠK Iuventa Michalovce sa tešia s fanúšikmiHráčky MŠK Iuventa Michalovce sa tešia s fanúšikmi Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce postúpili hladko do tretieho kola EHF Európskeho pohára. V nedeľnej odvete druhého kola zvíťazili nad bosnianskym tímom ŽRK Borac Banja Luka 36:14. V prvom dueli, ktorý sa hral v sobotu rovnako v michalovskej Chemkostav aréne, vyhrali Michalovčanky 45:18.

Aj odvetný duel mal v úvode vyrovnaný charakter. Michalovčankám sa podarilo získať si náskok až v jeho druhej polovici a v polčasovej prestávke viedli rovnako ako v sobotu viacgólovým rozdielom (19:10). V druhom polčase sa už naplno prejavila kvalita slovenského tímu.

Európsky pohár EHF - 2. kolo, odveta:

ŽRK Borac Banja Luka – MŠK IUVENTA MICHALOVCE 14:36 (10:19)
Najviac gólov: Bobičová 6, Krsičová 4, Čuričová, Andričová a Railičová po 1 - Popovcová a Bačenková po 6, Radovičová 5, 7 m hody: 1/0 – 4/3, vylúčené: 7:3, rozhodovali: Martonová a Daneová (obe Maďarsko).
/prvý zápas 18:45, postúpila Iuventa/

hlas po zápase /iuventa-zhk.sk/:

Peter Kostka, tréner Iuventy: "Ani jeden z duelov sa nevyvíjal od začiatku ľahko. Súper nám nič nedal zadarmo, museli sme bojovať o každú loptu. S prvý polčasom som veľmi spokojný nebol. Nakoniec sme zvíťazili a dosiahli povinný postup."

Viac o téme: MŠK Iuventa Michalovce ŽRK Borac Banja Luka EHF Európsky pohár