VIDEO Milimetrová rana Interu spoza šestnástky, Lobotkov Neapol zaváhal tretíkrát po sebe

Stanislav Lobotka bojuje o loptu, pred ním je Joshua Zirkzee Stanislav Lobotka bojuje o loptu, pred ním je Joshua Zirkzee Zdroj: SITA/Michele Nucci/LaPresse via AP

EMPOLI - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v nedeľňajšom zápase talianskej Serie A na ihrisku FC Empoli 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 51. minúte Federico Dimarco, ktorý spoza šestnástky trafil presne do pravého horného rohu brány.

"Nerazzurri" bez straty bodu vedú tabuľku najvyššej talianskej súťaže. Domáci neskórovali ani na piaty pokus a so skóre 0:13 zostali bez bodu na poslednej 20. priečke.

Futbalisti Atalanty Bergamo triumfovali v nedeľňajšom kole nad Cagliari Calcio 2:0. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Adam Obert. Domácim patrí šieste miesto, Cagliari je predposledné.

Tri body si pripísala aj Fiorentina, ktorá uspela na pôde Udinese Calcio rovnako 2:0 a je na piatej priečke.

Tretie zaváhanie Neapolu po sebe

Futbalisti SSC Neapol len remizovali v nedeľnom zápase 5. kola Serie A na ihrisku FC Bologna 0:0. Slovenský stredopoliar v drese hostí Stanislav Lobotka odišiel z ihriska v 86. minúte. Obhajca titulu stratil body tretíkrát za sebou a v tabuľke mu patrí priebežne siedme miesto.

Hostia chceli potvrdiť stredajší triumf z Ligy majstrov, keď uspeli na pôde Bragy 2:1. V najvyššej talianskej súťaži sa im však nedarí a po prehre s Laziom Rím 1:2 a remíze na ihrisku FC Janov 2:2 opäť stratili body.

Nigérijský kanonier Victor Osimhen mal pritom v stretnutí dve veľké šance. V 5. minúte trafil žrď a v druhom polčas nepremenil penaltu.

AS Rím remizoval v Turíne

Futbalisti AS Rím remizovali na pôde FC Turín 1:1. Mužstvo Joseho Mourinha viedlo od 68. minúty. Belgický útočník Romelu Lukaku zaznamenal druhý gól v sezóne, no domáci vyrovnali po priamom kope.

Valentino Lazaro poslal center do šestnástky a Duvan Zapata hlavičkou prekonal Ruia Patricia. Rimania sú s piatimi bodmi až na 13. mieste, Turínu patrí 9. priečka.