Zvolen potrápila cestovateľská únava: Po Slovane sa v Humennom ťažšie rozbiehal

Kouč Zvolena Peter OremusKouč Zvolena Peter Oremus Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

HUMENNÉ - Humenskí hokejisti si prvé extraligové body nepripísali ani na štvrtý pokus, v nedeľňajšom zápase na vlastnom ľade prehrali s vicemajstrom zo Zvolena 2:5.

Domáci v zápase viedli ako prví a vyhrávali aj po prvej tretine. O výsledku rozhodla prostredná časť hry, v ktorej Zvolenčania dvakrát využili presilovú hru. V tretej tretine už len skorigoval skóre dvoma gólmi v prospech hostí Šiška.

Humenčania mali v zápase k dispozícii šesť presilových hier, ani jednu však nevyužili. "Dnes rozhodla hra v oslabení, kde sme dostali dva góly. Nemôžem povedať, že to bol z našej strany zlý zápas, súpera sme tlačili. V útočnom pásme sme robili to, čo sme mali, no nestačilo nám to," zhodnotil stretnutie lodivod nováčika Andrej Parfenov.

Hostia sa pomalšie dostávali do tempa

Na zvolenskej hre v prvej tretine bola bádať cestovateľská únava. Neskôr sa však hostia dostali do tempa. "Sme radi za tri body, ktoré sme u nováčika získali. Nehrá sa tu ľahko, majú široké ihrisko. Samozrejme, mali sme cestu do Bratislavy, potom cestu do Humenného. Toho cestovania bolo dosť a trochu to aj bolo vidno v prvej tretine na našom pohybe.

Potom sme však ukázali kvalitu. Šance, ktoré sme si vytvorili sme aj premenili. Domáci mali taktiež dosť príležitostí. Najmä veľa presilových hier, ktoré sme výborne ubránili, nedostali sme gól. Vždy to je tak, že presilovky to lámu na jednu či na druhú stranu. Keď tieto fakty spojíme, tak si myslím, že dnes zaslúžene berieme víťazstvo," zhodnotil po zápase asistent trénera HKM Zvolen Andrej Kmeč.

Radosť Zvolenčanov Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Vicemajster zaznamenal po prehre v predĺžení na úvod sezóny tri víťazstvá za sebou a v tabuľke mu patrí druhé miesto. "Začiatok sezóny je dôležitý pre každé mužstvo. Chcete získať čo najviac bodov, aby ste ich potom nenaháňali. Liga je vyrovnaná, body sa získavajú ťažko. To, čo máte na konte, vám už nikto nezoberie. Tešíme sa z každého bodu, o to viac, ak sú tri," dodal.

Viac o téme: HKM Zvolen HC 19 Humenné