VIDEO Rozhodcovi takmer ukončil kariéru: Pekné gesto, takto by sa mal zachovať každý

Útočník Kladna Jakub Strnad zrazil rozhodcu k zemiÚtočník Kladna Jakub Strnad zrazil rozhodcu k zemi Zdroj: Športky - Profimedia, repro foto YouTube/AK APK LH

KLADNO - Kladenský hokejový útočník Jakub Strnad sa ospravedlnil za stret s čiarovým rozhodcom Vladimírom Rožánkom v piatkovom zápase 3. kola českej extraligy proti Vítkoviciam.

Na klubovom webe ho označil za nešťastnú náhodu. Disciplinárna komisia súťaže mu zaň v nedeľu zastavila činnosť na tri stretnutia a navyše udelila pokutu vo výške desať percent mesačného platu.

"Mrzí ma to, bola to nešťastná náhoda. V žiadnom prípade som tam nešiel s úmyslom rozhodcu zraziť alebo zraniť. Letel tam puk, ja som ho dohrával, snažil som sa hlavne zatvoriť mantinel a vôbec som nepredpokladal, že sa rozhodca rozbehne proti, takže sme sa zrazili," uviedol Strnad, ktorý Rožánka zrazil pri mantineli na začiatku druhej tretiny v presilovej hre Vítkovíc.

Hlavní rozhodcovia Pavol Obadal a Jakub Šindel ho priamo v stretnutí nepotrestali, predseda disciplinárnej komisie Viktor Ujčík mu ale dodatočne zastavil činnosť. Strnada navyše mrzelo, že sa čiarovému rozhodcovi na ľade neospravedlnil. Urobil tak až dodatočne.

"Mal som sa zachovať inak, ospravedlniť sa, uistiť sa, že je v poriadku. Mrzí ma to a ospravedlňujem sa aspoň takto," povedal Strnad.

Viac o téme: Rytíři Kladno Jakub Strnad Vladimír Rožánek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/AK APK LH
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy