Mizéria pominula, radi ťa vidíme opäť na ľade: Zámorská stálica s pozitívnymi správami

Sean Couturier z Philadelphie sa prihovára novinárom Sean Couturier z Philadelphie sa prihovára novinárom Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

NEWARK - Po dlhých 20 mesiacoch a dvoch operáciách chrbta naskočil útočník Sean Couturier konečne znova do hokejového zápasu.

Tridsaťročný majster sveta z Prahy z roku 2015 nezabránil vysokej porážke Philadelphie 0:6 v prípravnom stretnutí na ľade New Jersey.

"Trochu som sa na túto chvíľu načakal," povedal Couturier pred zápasom. V NHL hral naposledy v decembri 2021. "Celé leto som na to myslel a teraz to prišlo. Som nadšený, že do toho zase vpadnem a budem hrať. To mi chýbalo najviac," uviedol kanadský útočník.

S fyzickým kontaktom dlho neotáľal a hneď v prvom striedaní narazil na mantinel obrancu Dougieho Hamiltona. "Samozrejme som to chcel otestovať a zistiť, ako to bude vyzerať. Párkrát som do toho išiel telom. Musím pridať trochu na sile a vyhrať viac súbojov, to príde," povedal držiteľ Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka NHL z roku 2020.

Na výhre New Jersey sa podieľal úvodným gólom český útočník Ondřej Palát. Slovenský obranca Šimon Nemec do tohto zápasu nezasiahol, s druhým tímom Devils odohral totiž zápas v Montreale. 

Viac o téme: Philadelphia Flyers New Jersey Devils Sean Couturier
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/NHL
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy