Neskutočné, toto sme naozaj nečakali: Česi vytasili dôležité informácie o MS 2024 v hokeji

Na snímke slovenskí a českí fanúšikovia pózujú pred zápasom základnej B-skupiny Slovensko - Česko na 86. majstrovstvách svetaNa snímke slovenskí a českí fanúšikovia pózujú pred zápasom základnej B-skupiny Slovensko - Česko na 86. majstrovstvách sveta Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Do súťaže o prednostné právo na nákup vstupeniek na hokejové majstrovstvá sveta v Česku v budúcom roku sa zaregistrovalo vyše 123.000 fanúšikov.

Tí, ktorí budú vyžrebovaní, budú mať šancu zakúpiť si vstupenky od pondelka 2. októbra. Najväčší záujem bol o zápasy českej a slovenskej reprezentácie. Voľný predaj vstupeniek sa začne v utorok 10. októbra o 10. hodine, oznámili organizátori šampionátu na dnešnej tlačovej konferencii v Prahe.

"Celkovo sa nám zaregistrovalo 123.218 fanúšikov, čo je fenomenálne číslo, ktoré sme naozaj nečakali. Záujem je naozaj enormný a väčší ako v roku 2015," povedal manažér predaja vstupeniek Martin Gremlica.

Najväčší záujem bol o denné balíčky s českými zápasmi proti Kanade, Fínsku a Švajčiarsku. "Aj na stretnutie proti Veľkej Británii by sme ale nemali problém vypredať stotisícový štadión," uviedol Gremlica. V ostravskej časti šampionátu bol podľa očakávania najväčší záujem o stretnutie Slovenska a Poľska.

Vyžrebovaných fanúšikov informujú organizátori do piatku, od pondelka do stredy potom budú mať možnosť si vstupenky zakúpiť. Druhá fáza prednostného predaja pre nevyžrebovaných bude spustená v piatok a opäť bude trojdňová. "V prvom kole máme alokovanú kapacitu tak, aby sme uspokojili všetkých. V druhom kole budú k dispozícii nevyužité vstupenky z prvého kola," povedal Gremlica.

Denné balíčky

V súťaži je možné získať až osem denných balíčkov a medzi vyžrebovaných výhercov by malo byť uvoľnených 20 percent kapacity arén. V roku 2015 mala pražská O2 arana kapacitu 17.383 divákov, do Ostravy mohlo na stretnutie prísť maximálne 8812 ľudí. Celkom šampionát navštívilo 741 690 fanúšikov, čo je historický rekord.

Vstupenky na všetky zápasy základnej časti a obe ostravské štvrťfinále budú k dispozícii v sieti Ticketportal, vstupenky na zápasy play off v Prahe bude predávať Ticketmaster. Zástupcovia oboch spoločností sú presvedčení, že očakávaný úvodný nápor zvládnu. Pre hladší priebeh nákupu odporúčajú fanúšikom, aby sa s predstihom zaregistrovali.

Cenu vstupeniek na jednotlivé hracie dni zverejnili organizátori už v polovici augusta. Denné balíčky na zápasy českého tímu proti Nórsku alebo Rakúsku budú stáť 2080 až 3480 korún, na atraktívnejšie duely s Fínskom alebo Kanadou budú za 2980 až 4880 korún. Vstupenky budú rozdelené do troch cenových kategórií podľa miesta v aréne.

Balíčky na stretnutie zahraničných mužstiev v deň, keď nehrá česká reprezentácia, budú začínať na 1180 českých korunách. Organizátori vybrali aj päť takzvaných rodinných zápasov, na ktoré budú vstupenky stáť od 190 korún. V Prahe pôjde napríklad o súboj Kanady a Veľkej Británie v sobotu 11. mája.

Viac o téme: Slovensko Praha Česko Ostrava MS 2024 v hokeji Martin Gremlica
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy