Čakanie trvalo iba sedem kôl: V najvyššej futbalovej súťaži padla prvá trénerská hlava

Tréner MFK Zemplín Michalovce Marek Petruš Tréner MFK Zemplín Michalovce Marek Petruš Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Futbalistov MFK Zemplín Michalovce už nebude ďalej trénovať Marek Petruš. S tímom sa dohodol na ukončení spolupráce.

Michalovciam patrí v Niké lige po 7. kole posledné 12. miesto, keď získali jediný bod, pričom v šiestich stretnutiach za sebou prehrali. Zemplínčania nastúpia v stredu v 3. kole Slovnaft Cupu na pôde Vranova nad Topľou. Mužstvo povedie športový riaditeľ Vladimír Rusnák.

"S trénerom Marekom Petrušom sme sa rozišli po vzájomnej dohode. Spolu s ním končia aj asistent Erik Havrila a tréner brankárov Branislav Benko. Dôvod ukončenia spolupráce je jasný – jediný získaný bod zo siedmich zápasov je veľmi málo.

Mužstvo nemalo jasnú hernú tvár a nezvládlo duely na vlastnom trávniku, keď štyrikrát za sebou prehralo a inkasovalo v nich až štrnásť gólov. Myslím si, že vzhľadom na kvalitu kádra sme určite mali nazbierať viac bodov," povedal podľa klubovej stránky člen predstavenstva MFK Zemplín Ján Sabol.

Meno nového trénera by Michalovce chceli zverejniť čo najskôr. "Bol by som rád, keby bol nový kormidelník k dispozícii na sobotňajší duel v Ružomberku. V hre je viacero alternatív, naša prvá voľba je Peter Struhár, ktorý donedávna trénoval práve ružomberský tím. Verím, že dospejeme k dohode," informoval Sabol.

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce Marek Petruš Niké liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/MFK Zemplín Michalovce
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy