Trnava je z toho na prášky, Gašparík to otvorene povedal: Mne sa tomu ani nechce veriť

Tréner futbalového klubu FC Spartak Trnava Michal GašparíkTréner futbalového klubu FC Spartak Trnava Michal Gašparík Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalistom Spartaka Trnava sa proti Ružomberku dlhodobo nedarí a potvrdil to aj nedeľný zápas 9. kola Niké ligy.

"Andeli" mali väčšinu hracieho času prevahu, dvakrát v stretnutí viedli, napokon sa však zrodila remíza 2:2. Trnava naposledy zdolala Ružomberok v novembri 2020.

hlasy po zápase:
Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Mne sa ani nechce veriť, že sme opäť nezdolali Ružomberok. Zápas sme mali dobre rozbehnutý. Do šancí sa nedostáva ľahko, keď bránia na svojej polovici alebo v hlbšom bloku, ale postupom času sme sa tam vedeli dostať, dobre sme kombinovali.

Z tohto pohľadu sme v podstate predviedli veľmi dobrý výkon. Začal sa druhý polčas, znova sme inkasovali, napriek tomu sme sa z toho oklepali, dali sme veľmi pekný druhý gól a potom prišiel najlepší úsek v zápase, keď chalani začali hrať uvoľnene, vytvárali sme si šance.

Väčšina z nás asi očakávala, či padne tretí poisťovací gól. Stratili sme strašne lacnú loptu, inkasovali sme a potom sme už aj menili systém. Snažili sme sa vyvíjať čo najväčší tlak, boli tam aj nejaké šance, ale znova sme Ružomberok nezdolali, takže pre nás ide o stratené dva body."

Peter Tomko, tréner Ružomberka: "V prvom polčase sme boli od začiatku aktívni, Trnava si nevypracovala šancu, držali sme ich dostatočne ďaleko od bránky. Závary, ktoré vznikli, sme vyriešili. Bohužiaľ, dostali sme lacný gól, na ktorý sme chalanov upozorňovali.

V druhom polčase sme pri nástupe hneď vyrovnali. Potom sme dostali gól, no dobre sme na to zareagovali. Trnava nás v závere svojou kvalitou pritlačila, s pokorou berieme bod. Chalanom môžem iba pogratulovať, odviedli maximum proti kvalitnému súperovi."

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Ružomberok Michal Gašparík Peter Tomko
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Youtube/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy