VIDEO Skvelý výkon, favorit ostal sklamaný: Martin Valjent zabrzdil hviezdy Barcelony

Slovenský obranca Martin Valjent (Mallorca) sa snaží zastaviť Joaa Felixa z BarcelonySlovenský obranca Martin Valjent (Mallorca) sa snaží zastaviť Joaa Felixa z Barcelony Zdroj: SITA/AP/Francisco Ubilla

PALMA DE MALLORCA - Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom remizovali v 7. kole La Ligy s FC Barcelona 2:2.

Líder súťaže v zápase dvakrát prehrával, aspoň bod mu zariadil v 75. minúte premiérovým ligovým gólom stredopoliar Fermin López. V stredu môže Kataláncov preskočiť v tabuľke druhá Girona, ktorá sa stretne s Villarrealom, aj tretí Real Madrid v prípade víťazstva nad Las Palmas.

Mallorcu poslal do vedenia v ôsmej minúte Muriqi, ktorý využil chybu v rozohrávke a následné zmätky v súperovej obrane. V 41. minúte zrovnal strelou spoza vápna Raphinha, ešte do polčasu ale odpovedal domáci Prats.

Barcelona na rozdiel od sobotného zápasu proti Vigu (3:2) nezvládla otočiť skóre. Aspoň bod jej zariadil v druhom ligovom štarte dvadsaťročný López, ktorý si vo vápne nabehol na Raphinhovu nahrávku a zblízka zakončil. Mallorca bodovala s katalánskym veľkoklubom po sérii 11 porážok vo vzájomných zápasoch a dostala sa na 15. miesto neúplnej tabuľky.

Sevilla porazila 5:1 poslednú Almeriu. O víťazstvo domácich sa postaralo päť rôznych strelcov. Andalúzsky celok po nepodarenom začiatku sezóny získal z posledných troch zápasov sedem bodov a je jedenásty.

La Liga - 7. kolo:

Sevilla FC - UD Almeria 5:1 (3:0)
Góly: 7. En-Nesyri, 8. Lukebakio, 38. Suso, 51. Lamela, 90+2. Salas - 71. Suarez (z 11 m)