VIDEO Zabudnite na spackané výkony: Toto je naša súťaž, United vymazali ligového súpera

Hráč Manchestru United Alejandro Garnacho (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil úvodný gól v zápase 3. kola anglického Ligového pohára Manchester United - Crystal PalaceHráč Manchestru United Alejandro Garnacho (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil úvodný gól v zápase 3. kola anglického Ligového pohára Manchester United - Crystal Palace Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United vyhrali v 3. kole Anglického ligového pohára nad Crystal Palace jednoznačne 3:0.

"Červení diabli" zobrali opraty zápasu do svojich rúk hneď od úvodu a už v 21. minúte otvoril skóre Garnacho. Krátko po ňom sa do streleckej listiny zapísal po hlavičke z rohového kopu aj Casemiro a do šatní sa šlo za stavu 2:0.

Hráči United nepripustili v druhom polčase žiadne zaváhanie a účastnikovi Premier League strelil ešte jeden kúsok v 55. minúte Martial po presnom centri Casemira. Zverenci Erika ten Haga sa triumfom aspoň na chvílu vytiahli z výsledkovej letargie a fanúšikom na Old Trafford priniesli chuť víťazstva.

Naopak, nepríjemné chvíle pokračujú v tíme nováčika anglickej najvyšše súťaze Luton Town. Ten sa po príchode medzi elitu mimoriadne trápi a jeho bezduché výkony z ligy sa presunuli aj do pohára. Tam mu v 3. kole vystavil stopku treťoligový Exeter.

V šesťnásťfinále skončili prekvapivo aj hráči Wolves, ktorí podľahli druholigovému Ipswichu 3:2. Wolverhampton v zápase viedol 2:0, ale náskok neudržal a do 4. kola tak postúpil líder tabuľky Championship.