VIDEO Prehľad ako starý lišiak: Prihrávka Šimona Nemca mala oči a bola gólová

Šimon NemecŠimon Nemec Zdroj: Twitter/New Jersey Devils

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec prispel jednou asistenciou k triumfu New Jersey Devils v prípravnom zápase NHL na ľade New Yorku Rangers 3:2.

V prvej tretine sa podieľal na presnom zásahu Tylera Toffoliho, keď mu poslal nádhernú prihrávku krížom cez útočné pásmo. Nemec bol s minutážou 22:18 druhý najvyťaženejší hráč hostí, mal aj plusový bod, dve strely a štyri trestné minúty.

VIDEO Gólová prihrávka Šimona Nemca Tylerovi Toffolimu

Bedardovi leží NHL pri nohách

Predsezónny debut v drese Chicaga vyšiel Connorovi Bedardovi, tohtoročnej draftovej jednotke. V domácom dueli proti St. Louis si pripísal asistencie pri oboch góloch tímu a aj jeho zásluhou Blackhawks uspeli 2:1 po predĺžení.

Draftová jednotka Connor Bedard Galéria fotiek (12) Connor Bedard počas zápasovej premiéry v United Center Zdroj: SITA/AP/Erin Hooley

Za Chicago nastúpil aj 18-ročný slovenský krídelník Martin Mišiak. Odohral 11:34 min a do štatistík si zapísal mínusový bod. V druhej tretine inkasoval 18-ročný útočník tvrdý hit, po ktorom niekoľko striedaní vynechal, ale do hry sa vrátil. Po zápase ho Blackhawks poslali do juniorskej OHL. Tam bude v tejto sezóne pôsobiť v tíme Erie Otters, kde sa stretne spoločne s krajanom Ondrejom Molnárom.