Slovan Bratislava pod novým trénerom doslova žiaril, východniarske tímy sa vykúpili!

Na snímke zľava Samuel Takáč (Slovan) a Tomáš Hrnka (Nitra) bojujú o pukNa snímke zľava Samuel Takáč (Slovan) a Tomáš Hrnka (Nitra) bojujú o puk Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NITRA - Hokejisti HC Slovan Bratislava zaznamenali druhú výhru v novom ročníku Tipos extraligy.

V piatkovom stretnutí 5. kola zvíťazili na ľade HK Nitra 4:1. "Corgoni" si pripísali štvrtú prehru a v tabuľke spadli na posledné miesto, Slovan je so šiestimi bodmi na 9. priečke. Vydarenú premiéru zažil nový tréner "belasých" Vladimír Růžička.

Nitrania vstúpili do zápasu aktívne a počas prvej polovice boli lepší. Domáci sa ujali vedenia 50 sekúnd pred koncom prvého dejstva, keď využil presilovú hru o dvoch hráčov Brent Gates. Nitra však doplatila na slabú efektivitu pri zakončení, keď v priebehu prostrednej časti spálila niekoľko veľmi dobrých príležitostí.

Na snímke zľava Daniil Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

"Corgoňov" navyše viditeľne zlomil inkasovaný gól na 1:1, o ktorý sa postaral v závere druhej tretiny Zachary O´Brien. Ten Nitru poznačil v záverečnom dejstve, v ktorom domáci inkasovali ešte trikrát a na dne tabuľky vystriedali Humenné.

Tipos extraliga - 5. kolo:
HK Nitra - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 20. Gates (Buček, Bubela) - 39. O´Brien, 43. Minárik (Maier), 53. Findlay, 60. Takáč (Sersen). Rozhodovali: Novák, Jobbágy - Ordzovenský, Frimmel, vylúčení: 4:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3147 divákov.

Nitra: Kašík – Kubeš, Mezei, Green, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Fatul – Lacka, Bubela, Buček – Bajkov, Gates, Griffin – Hrnka, Slovák, Bajtek – Bartakovics, Pobežal, Okoličány

Slovan: Coreau – Scheid, Sersen, Romančík, Beňo, Gachulinec, Golian, Maier - O´Brien, Minárik, Brown – Takáč, Findlay, Pecararo – Fominych, Masnica, Lukošík – Výhonský, Petráš, Török

Michalovce rozdrvili Trenčín

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 6:1 v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách. Trenčania nebodovali v troch stretnutiach po sebe a dosiahli v nich nepriaznivé skóre 4:19.

Domáci išli do vedenia gólom najproduktívnejšieho hráča tímu Pearsona, ktorý vo 8. minúte prestrelil Vereša. Hostia sa v prvej tretine strelecky vyrovnali súperovi, no od 12. minúty prehrávali už 0:2, keď obranca Acolatse zakončil ofenzívnu akciu. V úvode druhej tretiny hosťom nepomohla k zníženiu presilovka a v následnom oslabení inkasovali od Pearsona - 0:3.

Domáci boli herne na koni, následne nevyužili dve presilovky, no v 38. minúte zvýšili na 4:0, keď Bjalončík potrestal chybu Pietronira. Paločko, ktorý si pred zápasom prevzal cenu za najkrajší gól sezóny 2022/2023, zvýšil strelou z ostrého uhla na 5:0.

Brankár domácich Škorvánek prišiel o čisté konto v 54. minúte po presilovkovom góle Petráša - 5:1. Domáci naň odpovedali prvým gólom Hearda v sezóne, ktorým v 58. minúte uzavrel na 6:1.

TEL - 5. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce - HK Dukla Trenčín 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 8. Pearson (Bodák, Santos), 12. Acolatse (Cibák, Mihalik), 26. Pearson (Bodák, Daugavinš), 38. Bjalončík, 46. Paločko (Newton, Daugavinš), 58. Heard (Pearson) - 54. Petráš (Drábek, Baláž). Rozhodovali: Korba, Žák - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Macejko, Jasečko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Pišoja - Daugavinš, Newton, Paločko - Santos, Pearson, Heard - Valach, Buc, Bjalončík - Stripai, Suja, Kabáč

Trenčín: Vereš - Starosta, Pietroniro, M. Hudec, Ekberg, Bokroš, Nemčík, Kupec - Immo, Baláž, Charbonneau - Petráš, Sojčík, Ahl - Krajčovič, Lichanec, D. Hudec - Sloboda, Vaňo, Drábek

Košice sa oklepali po dvoch prehrách

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 5. kola Tipos extraligy nad HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1. Naplno bodovali po dvoch prehrách, Liptáci naopak nenadviazali na víťazstvá v dvoch predošlých dueloch.

Košičania išli do vedenia v 9. minúte zásluhou Bergera. Liptákom v prvej tretine nepomohla ani presilovka o dvoch hráčov. Hostia hrozili v druhej časti najmä z brejkov a z jedného vyplynul aj ich vyrovnávajúci gól. V 25. minúte využil obranca Jendroľ zakrytý výhľad brankára Janusa - 1:1. O desať minút vrátil domácim vedenie obranca Zech, ktorý sa dostal do úniku dvoch proti jednému, z ktorého prestrelil Krasikova - 2:1.

Domáci kontrolovali tesný náskok a definitívne ich upokojil gól Krivošíka z 52. minúty. Hostia sa v závere pokúsili o hru so šiestimi hráčmi, na ľade ich však bolo o jedného viac a následnú presilovku využil Lunter - 5:1. Definitívnu podobu výsledku dal sekundu pred koncom Havrila - 6:1.

HC Košice - HK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 9. Berger (Zech, Lunter), 35. Zech, 52. Krivošík (Zech), 60. Lunter (Šimun, Fejes), 60. Havrila (Bačo) - 25. Jendroľ (Avcin). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík - Tichý, Kacej, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Berry (L. Mik.) 10 min OT za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2955 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Dravecký - Krivošík, Pollock, Fejes - Rogoň, Chovan, Zigo - Jääskeläinen, Berger, Lunter - Bačo, Šimun, Havrila

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, Hraško, Nátny, F. Fekiač, Lalík, D. Jendroľ - Sukeľ, Egle, Réway - Berry, Quince, Avcin - Valigura, Uhrík, A. Nauš - Žilka, Šmída, Vankúš - Vojtech

Humenné zaknihovalo prvý triumf v sezóne

Hokejisti Humenného dosiahli prvé víťazstvo v Tipos extralige. V piatkovom 5. kole triumfovali na ľade Popradu 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 53. minúte útočník Jakub Linet. Pre nováčika to boli prvé body v najvyššej slovenskej súťaži.

Skóre duelu otvorili hostia v 48. minúte, keď sa po prihrávke Adama Lapšanského presadil Martin Krajňák. "Kamzíci" vyrovnali o päť minút neskôr, keď počas presilovej hry skóroval Samuel Mlynarovič. Humenné však o 39 rozhodlo vďaka Linetovi a zvládlo aj záverečný tlak domácich.

Tipos extraliga – 5. kolo:
HK Poprad – HC 19 Humenné 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 53. Mlynarovič (Svitana, Drgoň) – 48. Krajňák (Lapšanský), 53. Linet (Handlovský, Kriška). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Bogdaň, Pribula, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1831 divákov.

Poprad: Rabčan – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Česánek, Kotvan, Turan, Brincko – Gerlach, Coulter, Záborský – Svitana, Beaudoin, Kukuča – Jendek, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Humenné: Galimov – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Djakov, Fereta, Thomka, Novák – Paršin, Pavlovs, Pereskokov – Kriška, Linet, Handlovský – Lapšanský, Vrábeľ, Borov – Vaško, Krajňák, Lačný

Banská Bystrica ustála záverečný tlak

Hokejisti Nových Zámkov nedokázali na domácom ľade nadviazať na sériu troch triumfov v sérii a v piatkovom stretnutí 5. kola Tipos extraligy podľahli Banskej Bystrici 2:3. Banskobystričania naopak zabodovali naplno tretíkrát po sebe.

Nové Zámky sa dostali do vedenia v 7. min zásluhou presilovkového gólu Václava Stupku. Ešte do prvej sirény sa však podarilo hosťom nakloniť misky váh na svoju stranu. V 18. min skóroval taktiež v početnej výhode prvýkrát v sezóne obranca Bode Eichwede-Wilde a o minútu neskôr sa presadil aj Marcus Vela, ktorý tak rozvlniť sieť v každom stretnutí v ročníku.

Na dvojgólový náskok zvýšil v polovici stretnutia Rastislav Gašpar. Patrik Števuliak dokázal v presilovke v 53. min streliť kontaktný gól, no na zisk bodov pre Novozámčanov to nestačilo.

HC MIKRON Nové Zámky – HC '05 Banská Bystrica 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 7. Stupka (Števuliak, Lee), 53. Števuliak (Lee, Roy) - 18. Eichwede-Wilde (Vela), 19. Vela (Turnbull, Wilkins), 31. Gašpar (Matoušek). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Synek, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Fafrák – Múčka, J. Mikúš, Kováč

Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačik, Eichwede-Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Gašpar, Bíreš, Matoušek - Turnbull, Vela, Wilkins – Štrauch, Sojka, Žitný – Faith, Stránsky, Macek

Zvolenčania rozhodli v 2. tretine

V šlágri 5. kola hokejovej Tipos extraligy privítal druhý Zvolen na svojom ľade prvú Spišskú Novú Ves a duel zvládol. Vyhral 3:2 a súperovi uštedril prvú prehru v sezóne, zároveň si s ňou vymenil miesto na čele tabuľky. Stále platí, že Zvolenčania doposiaľ v každom zápase bodovali.

Pod Pustým hradom išli do vedenia hostia počas presilovky piatich proti trom, keď sa z kruhu presadil Nellis. Domáci odpovedali takisto z početnej výhody Colom Hultsom od modrej čiary a na začiatku druhej tretiny otočil stav najprv brat autora prvého gólu Mitch Hults z ľavého kruhu rovnako z presilovky a z nej sa presadil neskôr i Zuzin, pre zmenu z pravého kruhu – 3:1.

Oba tímy inkasovali v oslabení vôbec prvýkrát v sezóne, Spišiaci hneď trikrát, ale napokon pridali aj druhý gól z presilovky z vrchnej časti kruhu Mykluchom. Hoci časomer sa zastavil po góle o dve desatiny sekundy neskôr, potrestaný Langkow ešte nevyšiel na ľad.

V tretej tretine zasiahli do deja duelu rozhodcovia, vylúčili až troch Zvolenčanov v tesnom slede, no hostia 133 sekundovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili a ani v závere pri hre bez brankára nepokorili vynikajúceho Kupského. Spišská tak klesla z prvej priečky, o bod ju predbehol práve Zvolen.

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 7. C. Hults (M. Hults, M. Hecl), 22. M. Hults (M. Hecl), 26. Zuzin (Kapcheck, Kašlík) – 5. Nellis (Archambault, Majdan), 39. Myklucha (Archambault, Merezhko). Rozhodovali: Snášel ml., Goga – M. Orolin, Vyšný. Vylúčení na 2. min: 8:5, vyššie tresty: Kubka (Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 2485 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser – Kolenič, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Šiška, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Jakúbek

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merezhko, Ališauskas, Žiak, J. Valach, Beaudry, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Vandas, Marosz, Hamráček – Giľák, Myklucha, Majdan – Džugan, Bortňák, Vartovník

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava Vladimír Růžička HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné