VIDEO Klopp skoro zošalel, rozhodcovia priznali chybu: Fatálne zlyhanie pri neuznanom góle Liverpoolu

Mohamed Salah počas zápasu s TottenhamomMohamed Salah počas zápasu s Tottenhamom Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

LONDÝN - Anglické združenie futbalových rozhodcov po zápase 7. kola Premier League medzi Tottenhamom a Liverpoolom priznalo "významnú ľudskú chybu" pri neuznanom góle Liverpoolu.

Inkriminovaný moment sa odohral v 34. minúte, keď otvoril skóre zápasu Luis Díaz. Asistent rozhodcu však ihneď zdvihol zástavku. Nasledovala nezvyčajne rýchla kontrola videorozhodcom, pri ktorej nebola na obrazovke vidieť grafika kalibrovanej čiary, ktorá by strelca gólu z postavenia mimo hry definitívne usvedčila. Napriek tomu Díazov presný zásah neplatil.

Bezprostredne po zápase vydalo združenie rozhodcov na čele s bývalým elitným rozhodcom Howardom Webbom vyhlásenie. "PGMOL berie na vedomie, že počas prvého polčasu zápasu medzi Tottenhamom a Liverpoolom došlo k významnej ľudskej chybe," stojí v ňom.

"Gól Luisa Díaza rozhodcovia na ihrisku neuznali kvôli ofsajdu. Šlo o jasnú a zreteľnú vecnú chybu a mala nasledovať náprava prostredníctvom videorozhodcu, ktorý však nezasiahol. PGMOL okolnosti podrobne preskúma."

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp po zápase vyhlásil, že jeho tím prehral za "najnespravodlivejších okolností" a kvôli "šialeným rozhodnutiam". "Keď to vidíte, tak to nie je ofsajd," povedal o neuznanom góle Díaza Klopp televíznej stanici Sky Sports. "Lopta je medzi nohami Moa (Salaha), zle nakreslili kalibračnú čiaru a neposúdili správne okamih, v ktorom Mo prihrával," dodal nemecký kouč.

Tottenham zvíťazil 2:1 po vlastnom góle Joëla Matipa z 97. minúty.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Premier League Jürgen Klopp Howard Webb Tottenham Hotspur Liverpool FC Luis Diaz
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/This Is Anfield; Twitter/CentreGoals
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy