VIDEO Božský Bellingham genialitou á la Modrič ohúril aj trénera súpera: Veľkolepé!

Jude BellinghamJude Bellingham Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MADRID - Futbalisti Girony nepotvrdili pozíciu lídra španielskej La Ligy. Na čelo tabuľky sa vrátil Real Madrid, ktorý sobotným víťazstvom 3:0 na jej pôde ukončil Kataláncom šesťzápasovú sériu výhier.

Ústrednou postavou duelu bol opäť dvadsaťročný stredopoliar Jude Bellingham, ktorého asistenciu na prvý gól duelu označil tréner Girony Michel Sanchez za veľkolepú.

Iný vývoj zápasu mohol zariadiť už v 4. minúte domáci krídelník Viktor Cygankov, jeho hlavička však skončila iba na žrdi. Do vedenia išiel v 17. minúte "biely balet", keď parádnu formu potvrdil anglický mladík Jude Bellingham. Najlepší strelec súťaže sa blysol prihrávkou vonkajškom kopačky a na zadnej žrdi našiel nabiehajúceho Joseluho.

"Bellinghamova prihrávka bola veľkolepá a ten gól nám veľmi ublížil, pretože dovtedy sme hrali dobre," povedal tréner Girony Michel Sanchez. Reprezentant "Albiónu" uviedol, že ho inšpiroval spoluhráč Luka Modrič: "Sledoval som ho každý deň počas prvých troch mesiacov v klube. Chcem byť kreatívny. Bol to dôležitý gól, pretože nás zbavil tlaku, ktorý na nás Girona na začiatku vyvíjala."

O štyri minúty hostia inkasovali druhýkrát po hlavičke Francúza Aureliena Tchouameniho, pre ktorého to bol v 59. stretnutí za Real premiérový presný zásah. Triumf rozdielom triedy spečatil v 71. minúte šiestym ligovým gólom Bellingham. Dôležitý článok stredu poľa sa zatiaľ stal de facto náhradou kanoniera Karima Benzemu, ktorý odišiel do Saudskej Arábie.

Cenné víťazstvo pre madridského giganta

"Cenné víťazstvo. Ukázali sme svoju kvalitu, dali tri góly a udržali čisté konto," dodal Angličan, ktorý v júni prestúpil na Santiago Bernabeu za 103 miliónov eur z Borussie Dortmund.

Madridčania v závere stretnutia prišli o obrancu Nacha Fernandeza, ktorý videl červenú kartu za likvidačný zákrok na Cristiana Portua. Tridsaťjedenročný Portugalčan opustil ihrisko na nosidlách. Faul viedol aj k následnej potýčke medzi hráčmi.

"Žiadny zákrok tohto typu sa nedá pochopiť. Keď však vidím minútu, v ktorej sa stal a to, za akého stavu sa to udialo, tak tomu rozumiem ešte menej," povedal Sanchez. Kormidelník Realu Carlo Ancelotti sa za skrat svojho zverenca ospravedlnil a označil ho za nezmyselný: "Nerozmýšľal jasne. Zvyčajne robí veci správne."

Real má na čele tabuľky 21 bodov, o bod menej nazbierala Barcelona. Girona je tretia a na lídra stráca dva body.

Viac o téme: Luka Modric Real Madrid CF Jude Bellingham Girona CF Michel Sanchez