Peter Sagan s vydarenou rozlúčkou: Tourminátor v posledných pretekoch potvrdil svoje kvality

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

LA ROCHE-SUR-YON – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na svojich záverečných cestných pretekoch Tour de Vendée 9. miesto.

Trojnásobný majster sveta oznámil svoj koniec vo WorldTour v januári tohto roka. chce sa sústrediť na horskú cyklistiku. Nedeľňajšie preteky vyhral domáci Francúz Arnaud Démare z tímu Arkea Samsic.

Démare zvládol 207 kilometrov dlhé preteky s rovinatým profilom so štartom aj cieľom v meste La Roche-sur-Yon za 4:45:47 hodiny. V špurte, ktorý rozbehol Sagan, zdolal štyroch krajanov – slovenský pretekár stratil päť sekúnd.

Sagan je sedemnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France, šampión monumentov Okolo Flámska či Paríž-Roubaix, na konte má spolu 121 víťazstiev. V budúcom roku je jeho cieľ účasť na OH 2024 v disciplíne cross country.

Výsledky: 1. Arnaud Démare (Fr./Arkea Samsic) 4:45:47 h, 2. Paul Penhoet (Fr./Groupama-FDJ), 3. Sandy Dujardin (Fr./TotalEnergies), 4. Bryan Coquard (Fr./Cofidis), 5. Clement Venturini (Fr./Citroen) všetci rovnaký čas ako víťaz, 6. Alexandre Delettre (Fr./Cofidis) +3s, ...9. Peter SAGAN (SR/TotalEnergies) +5s

Viac o téme: Peter Sagan Arnaud Demare TotalEnergies Tour de Vendée
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá