Leclercovo mlčanie im ruší sny: Pilot Ferrari uťal ticho a prehovoril o budúcnosti v F1

Jazdec Ferrari Charles LeclercJazdec Ferrari Charles Leclerc Zdroj: SITA/AP/Vincent Thian

LUSAIL - Boj o majstrovský titul na úkor Maxa Verstappena im opäť hrubo nevyšiel, ale o čosi viac ich trápi otázka budúcnosti Charlesa Leclerca.

Kým monacký jazdec bol v minulých sezónach v pokoji a akosi sa nemusel ničoho obávať, sezóna 2023 prekvapila asi aj jeho. Leclerca prevýšil výkonmi jeho tímový kolega menom Carlos Sainz a za všetko hovorí i reč tela, ktorá je v prípade oboch odlišná. Kým Sainz sa snaží vytrieskať z nevydareného monopostu SF-23 čo najviac, u Leclerca sa v ostatných týždňoch zdalo, že odpískal sezónu a sústredí sa na rok 2024.

Ibaže takýto prístup sa mu trocha začal pomstievať a začalo sa špekulovať, či má budúcnosť vo Ferrari, alebo ho zláka iný tím. Spomínal sa Mercedes alebo Red Bull. Lenže v Mercedese už majú istú jazdeckú dvojicu Hamilton - Russell a ťažko si predstaviť Leclerca v duu s Maxom Verstappenom v Red Bulle. Ako sa stavia čoskoro 26-ročný Monačan k svojej budúcnosti? Zostane s tímom z Maranella?

"Ak kedykoľvek prestanem veriť tomuto projektu, tak budem musieť odísť. Pretože v týchto typoch situácií nedostanete zo seba to najlepšie, nepomáhate tímu tak, ako by ste mali. Ale to v tomto momente nie je rozhodne môj prípad," povedal pilot s majstrovským potenciálom.

"Odkedy prišiel Fred Vasseur (nový tímový šéf), tak je to pre túto chvíľu uzatvorené. Taktiež je jasné, že chcem vyhrávať. Verím v tento projekt a som si istý, že pracujeme na správnom smerovaní," cituje Leclerca populárny twittrový účet Ferrari News.

Fanúšikovia Ferrari tak môžu byť v dvojnásobnom alebo i trojnásobnom pokoji. Obaja ich jazdci majú podpísané kontrakty pre nasledujúci rok a Leclerc aj týmito slovami naznačil, že sa nechystá opustiť slávnu značku, ktorá však čaká na titul od sezóny 2007. Vtedy sa stal šampiónom ľadový Fín Kim Räikkönen

Viac o téme: Carlos Sainz F1 Scuderia Ferrari Charles Leclerc
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy