Ruská bežkyňa by si najradšej vytrhala vlasy: Stačilo jedno rozhodnutie a zrútil sa jej svet

Jelena KorobkinováJelena Korobkinová Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Ruská bežkyňa Jelena Korobkinová dostala od domácej federácie štvorročný trest za doping a po dodatočnej diskvalifikácii z pretekov príde aj o titul halovej majsterky Európy z pražského šampionátu v roku 2015.

Ruský zväz oznámil na svojom webe, že tridsaťdvaročnú vytrvalkyňu potrestal v dôsledku rozhodnutia Medzinárodného súdu. Atlétka bola usvedčená z porušenia pravidiel na základe analýzy dát získaných zo systému LIMS moskovského antidopingového laboratória.

Dvanásťnásobná domáca šampiónka Korobkinová nesmie pretekať do 26. septembra 2027. Anulované budú jej výsledky z obdobia od júla 2013 do júla 2016. Na HME v Prahe zvíťazila v pretekoch na 3000 metrov pred Svetlanou Kudzeličovou z Bieloruska a Maureen Kosterovou. Na bronzovú pozíciu sa posunie Britka Laura Muirová, česká reprezentantka Kristiina Mäki poskočí na deviatu pozíciu.

Korobkinová príde aj o zlato z tisícpäťstovky na univerziáde 2013 v Kazani, ktoré jej pritom pripadlo po diskvalifikácii pôvodnej víťazky a krajanky Jekateriny Šarminovej tiež za doping. Do obdobia, v ktorom budú jej výsledky zneplatnené, patrí aj štvrté miesto v behu a 5000 metrov na majstrovstvách Európy v Zürichu v roku 2014.

Viac o téme: Rusko Jelena Korobkinová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy