VIDEO To čo bolo!? Víťazka US Open predviedla úchvatnú trojhodinovú reklamu na ženský tenis

Martičová gratuluje GauffovejMartičová gratuluje Gauffovej Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

PEKING - Víťazka US Open Coco Gauffová porazila v druhom kole turnaja v Pekingu po trojhodinovej bitke Chorvátku Petru Martičovú a natiahla svoju víťaznú sériu už na 14 stretnutí.

Devätnásťročná americká tenistka vyhrala zápas, ktorý bol prerušený kvôli dažďu a dohrával sa pod zatiahnutou strechou, po dráme 7:5, 5:7, 7:6.

Aktuálna svetová trojka Gauffová hrá v čínskej metropole prvý turnaj od US Open, kde získala premiérový grandslamový titul. Pred newyorským grandslamom triumfovala v Cincinnati po finálovej výhre nad Karolínou Muchovou, ktorú potom porazila aj v semifinále vo Flushing Meadows.

V Pekingu sa na kurty vracia aj porazená finalistka US Open Aryna Sabalenková a absolvuje premiéru v úlohe svetovej jednotky. Bieloruska dnes zdolala 7:5, 7:6 Britku Katie Boulterovú.

Druhé kolo bolo konečnou pre turnajovú sedmičku Ons Jabeurovú, ktorú porazila 7:6, 6:1 Ukrajinka Marta Kosťuková. Tuniská tenistka po vyradení nepredstihne Češku Markétu Vondroušovú v rebríčku pre postup na Turnaj majsteriek a zostane siedma.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22

Wimbledonskej šampiónke Vondroušovej, ktorá v Pekingu vypadla v 1. kole, aktuálne patrí v poradí tohto roku šiesta pozícia za už kvalifikovanú päticou tenistiek. Ôsma je Muchová, ktorá na China Open nehrá.

O postup na finále sezóny WTA Tour sa usiluje ešte aktuálne deviata Grékyňa Maria Sakkariová, ktorá do turnaja vstúpi dnešným zápasom 2. kole proti Linde Fruhvirtovej. Sakkariová potrebuje na udržanie nádeje uhrať v Pekingu minimálne semifinále.

Do osemfinále postúpila aj Iga Swiateková. V 2. kole v pozícii nasadenej dvojky zdolala Rusku Varvaru Gračovovú 6:4, 6:1. V boji o postup do štvrťfinále sa stretne s krajankou Magdou Linettovou.

Postúpila aj turnajová šestka Maria Sakkariová z Grécka, ktorá zdolala Češku Lindu Fruhvirtovú 6:4, 6:2.