VIDEO Ešte len príprava a McDavid už vyčíňa: Boh NHL koncertoval za slovenskej prítomnosti

Connor McDavid s novým spoluhráčom Connorom BrownomConnor McDavid s novým spoluhráčom Connorom Brownom Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Jason Franson

VANCOUVER - Hokejisti Seattlu Kraken v zostave so Slovákom Mariánom Studeničom zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase pred novou sezónou NHL na ľade Vancouveru 2:1.

Studenič asistoval pri prvom góle  Andrewa Poturalského v 18. minúte na 1:0. V zápase Edmontonu s Calgary (7:2) zazanamenal asistenciu za hostí aj jeho krajan Martin Pospíšil. Hviezdou duelu sa stal Connor McDavid, najlepší hráč súčasnosti strelil otvárací gól zápasu a neskôr pridal ešte tri asistencie.

Studenič mal jeden plusový bod a vyslal dve strely na bránku súpera. Pospíšil ukončil zápas s mínuskou, štyrmi trestnými minútami, jedným hitom a jednou strelou. Na ľade strávil 11:46 minúty. Za Flames nastúpili aj ďalší dvaja Slováci – Adam Ružička mal taktiež mínusku a pridal dve strely na bránu a v druhom útoku absolvoval 3:16 min Samuel Honzek s mínuskou. Pre toho sa zápas skončil už v prvej tretine pre zranenie, ktoré by však nemalo byť podľa trénera Ryana Husku vážne.